התקנת הקרוסלה בפברואר. צילום: רמי שלהבתהתקנת הקרוסלה בפברואר. צילום: רמי שלהבת
התקנת הקרוסלה בפברואר. צילום: רמי שלהבת
(התקנת הקרוסלה בפברואר. צילום: רמי שלהבת)
ועדת הכספים של עיריית ירושלים אישרה הקמת 72 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך בלב מרכז העיר, מרחק הליכה קצר משוק מחנה יהודה, מדובר ברחוב מסילת ישרים בו העירייה בנתה את קרוסלות החניה לפני מספר חודשים וכעת תיאלץ לפנות אותם.
בשבוע הבא, בישיבת המועצה הקרובה צפויה מועצת העיר ירושלים לאשר את פרויקט מזי"א לצעירים הכולל 72 יח"ד להשכרה לתקופת חכירה של 49 שנה + אופציה ל- 49 שנים נוספות.
הפרויקט כולל 72 יח"ד המיועדות להשכרה, לשטחי מסחר, למשרדים, לחניונים ולשטחי ציבור - במחירים מפוקחים.
יחידות הדיור בבניין שיוקם תיועדנה למטרת השכרה ארוכת טווח למגורים למשך תקופה שלא תפחת מ-20 שנה ברציפות, כאשר 40 יח"ד בשטח שלא יעלה על 45 מ"ר כל אחת, תיועדנה לדיור בשכר דירה מפוקח ושאר 32 יחידות הדיור, בשטחים שבין 100-75 מ"ר, והן תיועדנה להשכרה בשוק החופשי. יש להדגיש כי דמי הניהול של דירות המגורים יהיו מפוקחים ומופחתים.
הפרויקט יכלול בניית מוסדות ציבור בשטח של 735 מ"ר, שטחי מסחר בהיקף של 160,1 מ"ר, שטחי משרדים בהיקף של 810,2 מ"ר. בנוסף, יכלול הפרויקט חניון תת קרקעי בן שישה מפלסים ובו 267 מקומות חניה 72 לדיירי המתחם, 25 לטובת מבנה הציבור ו – 170 מקומות לטובת הציבור הרחב.
ראש עיריית, משה ליאון ציין: "ירושלים בראשותי שמה לה למטרה לייצר פתרונות מגורים ברי השגה עבור הזוגות הצעירים, וכך אעשה. פרויקט בית מזי"א ימשיך את חיזוק מרכז העיר והמשך התנופה התעסוקתית והתרבותית שמאפיינת אותו בשנים האחרונות. פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים שנבנים בעיר ושעוד יבנו".