כחודשיים לאחר שאושפז במצב קשה עקב תקיפה שעבר בתחנת דלק - אחד מחבריו הקרובים מספר על שיחה שעשה עם קדוש, שנמצא כרגע בהליך שיקום בהדסה. "דיברנו בקצרה, אבל הבנתי שהוא התרגש וקיבל מזה הרבה אנרגיה".
2 צפייה בגלריה
שלום קדוש וזירת התקיפה
שלום קדוש וזירת התקיפה
שלום קדוש וזירת התקיפה
(צילום: שלומי כהן, יוסי אלי)
"ברוך השם, נראה כי שלום קדוש על המסלול הנכון". כך אומר השבוע אחד מחבריו הקרובים של השף המוערך, אשר הותקף באכזריות לפני כחודשיים.
כזכור, לקראת סוף מרץ האחרון הותקף השף בתחנת הדלק 'פז' ברחוב דרך בית לחם. ככל הנראה הגנב רצה לקחת ממנו 1,800 שקל, שהכין לחתונת בתו. הגנב לקח את ארנקו של קדוש מתוך הרכב. במהלך הנסיונות שלו להשתלט על הגנב נחבט קדוש ברצפה והתמוטט. כארבעה שבועות הוא שכב במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם, כשהוא סובל מחבלת ראש. רק לפני כחודש שב השף להכרה. לשמחת משפחתו וכל מכריו החל קדוש לזהות את סביבתו, והוא הועבר למחלקה הנוירוכירורגית. כאשר חל שיפור נוסף במצבו הועבר השף למחלקת השיקום בהדסה.
בשבוע האחרון יזמו קרובי משפחתו שיחה טלפונית עם אחד מחבריו הקרובים. החבר סיפר השבוע: "השיחה עם שלום היתה אומנם קצרה אך לבבית. אשתו שמה אותי על הרמקול ודיברנו כמה משפטים. הוא זיהה אותי כמובן ודיבר בצורה ברורה. הוא אמר שהוא מקווה ומאמין שהוא ייצא מזה ודרש גם בשלומי. הבנתי שזה לא פשוט והולך להיות שיקום ממושך וארוך, אבל בהחלט קדוש, ברוך השם, עלה על המסלול הנכון.צריך הרבה סבלנות ואורך רוח מצידו ומצד כל הסובבים אותו. כאמור, לא דיברנו זמן רב, אבל הבנתי שהוא מאוד התרגש וזה נתן לו המון אנרגיה".
זמן קצר לאחר התקיפה בדרך בית לחם עצרה המשטרה חשוד בפרשה – עלי אדקידק בן ה־41 משכונת סילוואן. באמצע אפריל הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד אדקידק, בעל עבר פלילי עשיר בעבירות שוד וגניבה.
2 צפייה בגלריה
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
(צילום: לירן תמרי)
על פי כתב האישום, הנאשם הבחין בכסף מזומן שהיה ברכבו של קדוש, כאשר חלון הרכב היה פתוח. הוא רכב לעבר הרכב, הכניס את ידו הימנית ואת ראשו מבעד לחלון, נטל את הכסף שהיה ברכב ותחב אותו לכיסו. אלא שקדוש הבחין במעשה הגניבה שבו נאשם אדקידק.
הוא ניסה לתפוס אותו בידו, אבל הנאשם הדף את קדוש בכוח לקרקע כדי להשתחרר ממנו. השף נפל על הרצפה, נחבט בראשו, וכאמור נפצע קשה. עכשיו מקווים כל סובביו כי הוא אכן עלה על המסלול הנכון בדרך להתאוששות מלאה.
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים