מועדון הכדורסל הפועל ירושלים איבד במלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר 9 מאוהדיו שנפלו בשדה הקרב: רס״ל בן זוסמן, רס״ן שילה הר אבן, סרן רועי נהרי, רס״ל אלעד ששון, רס״ר נפתלי גורדון, סרן אריאל רייך, סמ״ר רועי דאוי, סמ״ר ענר שפירא וסמ״ר שחר פרידמן.
1 צפייה בגלריה
אוהדי הפועל שנפלו במלחמה
אוהדי הפועל שנפלו במלחמה
אוהדי הפועל שנפלו במלחמה
(צילום: עוז מועלם, דובר צה״ל)
אוהדי הפועל שנפלו במלחמה
ביום שני, ה-12 בפברואר 2024, יתקיים באולם מלחה בירושלים טורניר אוהדים בכדורסל לזכרם של חללי צה"ל, אוהדי הפועל בנק יהב ירושלים שנפלו במלחמה. הטורניר הינו יוזמה משותפת של עיריית ירושלים ו"הפועל בנק יהב ירושלים", במטרה להנציח את זכרם של הנופלים ולהביע את המחויבות של העיר וקהילת אוהדי הפועל בנק יהב למשפחותיהם.


אוהדי הקבוצה וחברים מוזמנים להתארגן בקבוצות, מינימום שישה שחקנים בקבוצה, ולהירשם באמצעות הטופס המיועד לכך. במידה ויהיו מקומות פנויים תתאפשר גם לבודדים שיהיו מעוניינים להשתתף להירשם באמצעות הטופס המיועד לכך.
הטורניר הוא חלק מסדרת אירועים ופעילויות של עיריית ירושלים והפועל בנק יהב ירושלים לקידום הכדורסל בעיר ולחיזוק הקשר בין הקבוצה לאוהדיה. הטורניר מבטא גם את הכבוד וההערכה של העיר והקבוצה לחיילי צה״ל, שנלחמו באומץ ובמסירות להגנת המדינה והעם. במהלך הלחימה, נפלו 172 חיילים, מתוכם 9 היו אוהדים של הפועל בנק יהב ירושלים. הטורניר יהווה הזדמנות להנציחם ולהוקיר את תרומתם למדינה ולביטחונה.
הטורניר יחל בשעה 17:00 ויכלול משחקים בין קבוצות של אוהדים וחברים של הנופלים, שיתארגנו בהרכבים של שישה שחקנים לפחות. ההשתתפות בטורניר היא ללא עלות, והכניסה לקהל הרחב היא חופשית. האירוע יתקיים במעמד המשפחות של הנופלים, וגיל המינימום להשתתפות הוא 18.


מעיריית ירושלים נמסר: "אנו גאים לקיים טורניר כדורסל לזכרם של 9 חללי צה"ל, אוהדי הפועל ירושלים, אשר חרפו נפשם ונפלו במלחמה על הגנת מולדתנו. הטורניר הוא למען הנצחת זכרם של הבנים היקרים ולחיזוק הקשר עם המשפחות. עיריית ירושלים רואה חשיבות רבה וזכות גדולה להנצחת הנופלים. אנו מזמינים את כל תושבי העיר להשתתף בטורניר לזכר הבנים היקרים."
מהפועל 'בנק יהב' ירושלים נמסר: "ה-7 באוקטובר הזכיר לנו עד כמה חזקה היא הקהילה של הפועל ירושלים. אנו נמשיך להיות שם עבור המשפחות ולספק להם מסגרת תומכת שתוכל להקל, ולו במעט, את הכאב הגדול. נשחק לזכרם, נשחק למענם".
פורסם לראשונה: 14:23, 24.01.24