הפוך גדול, מעט קצף והרבה קדושה: רשת בתי הקפה ׳ארומה׳ תפתח סניף בצמוד לרחבת הכותל המערבי, כך נודע ל-mynet. ההשקעה בהקמת המקום נאמדת בכ-3 וחצי מיליון שקל.
4 צפייה בגלריה
סניף ארומה והכותל
סניף ארומה והכותל
סניף ארומה והכותל
(צילום: חיים צח, שלומי כהן)
בעלי הרשת שכרו שטח במיקום אסטרטגי, לטובת הקמת הסניף, שימוקם לפני הכניסה הראשית לרחבת הכותל המערבי. עיקר הישיבה תהיה בחוץ, ברחבת "חצר הבורסקאים" בסמוך לכניסה לגן הארכיאולוגי, מיד לאחר הכניסה מכיוון שער האשפות.
עוד בחדשות:
מדובר במבנה קטן בין שתי קומות, ששימש בעבר המשרדים של רשות העתיקות. במפלס התחתון ימוקם המטבח והבר ובמפלס העליון ניתן יהיה לשבת גם במרפסת המשקיפה לחצר התחתונה. כמו כן יוכשרו מקומות ישיבה על גג המבנה, משם ניתן כבר לראות גם את כיפת הזהב והר הבית במפלס הכניסה לכותל.
4 צפייה בגלריה
קפה ארומה
קפה ארומה
קפה ארומה
(צילום: מיקי אלון)

יריב שפע, בעלי רשת ארומה אמר בשיחה עם mynet ירושלים: "אנחנו משקיעים חשיבה רבה ובודקים כל פרט קטן לפני כל בחירת מיקום לפתיחת סניף חדש בכל מקום בארץ. אבלי להגיע לכותל זה משהו ברמה אחרת. אותי זה מרגש ברמה האישית. למרות שהמבנה מאוד מאתגר ולא פשוט וגם לא ברור באיזה מתכונת נצליח לפעול בחורף אנחנו החלטנו ללכת על זה וגם עם התפריט המצומצם הכל יהיה מוקפד ואיכותי עד הפרט הכי קטן".
4 צפייה בגלריה
הפוך גדול עם נוף מיוחד
הפוך גדול עם נוף מיוחד
הפוך גדול עם נוף מיוחד
(הצילום: שלומי כהן)

התפריט יהיה כשר למהדרין אך יהיה מצומצם, כחצי מהתפריט הרגיל, זאת לנוכח מגבלות המקום ועיקר הפעילות תהיה בטייק אווי. שעות הפעילות במקום יהיו גמישות בהתאם לביקוש של באי הכותל. לפיכך בתקופת הסליחות, לדוגמה, המקום יפעל עד שעות הלילה המאוחרות.
4 צפייה בגלריה
מסעדת ארומה
מסעדת ארומה
ארומה. בקרוב במקום הקדוש ביותר ליהודים
(צילום: רפי קוץ )