״הייתי מבסוט ושמח שחמאס הורג יהודים": חוקרי היחידה המרכזית במחוז ירושלים, השלימו חקירת צעיר ממזרח ירושלים, שעל פי החשד פרסם דברי הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגון טרור ברשתות החברתיות. גם לאחר מעצרו, המשיך להסית ולשבח את הפעילות הרצחנית של ארגון הטרור חמאס. בסיום חקירתו, הוגשה נגדו הצהרת והיום (שלישי) צפוי גם כתב אישום.ֿ
2 צפייה בגלריה
 חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
 חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
(צילום: דוברות המשטרה)
2 צפייה בגלריה
 חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
 חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
חמ״ל התודעה של משטרת ישראל
(צילום: דוברות המשטרה)

על פי החשד, החשוד פירסם ברשתות החברתיות מספר רב של סרטונים ודברי תמיכה והסתה לטרור. בין פרסומיו, החשוד פרסם סרטון בו נראה מחבל מחזיק כלי נשק ויורה בחיילים המתבוססים בדמם וברקע מתנגן שיר עם דברי הסתה.
חוקרי ימ"ר במחוז ירושלים פתחו בחקירה, כשגם במהלכה החשוד המשיך לשבח ולתמוך במעשייהם הרצחניים של המחבלים וארגון טרור חמאס, ואמר: "אני שמח שחמאס התחיל את המלחמה.. "הייתי מבסוט ושמח שחמאס הורג יהודים, לכן פירסמתי את הדברים".

מהמשטרה נמסר כי ״עם סיום החקירה ולאחר ביסוס ראיות כנגד החשוד, הוגשה נגדו הצהרת תובע בבית המשפט ומעצרו הוארך עד לתאריך 26.3, והיום צפוי נגדו כתב אישום שיוגש על ידי הפרקליטות. יודגש כי מאז שהוקם הצוות לטיפול בהסתות לטרור, ניטרה משטרת ישראל אלפי פרסומים מהם עולה חשד לעבירה של הסתה לטרור. עבודת הצוות, המורכב מנציגי משטרת ישראל, הפרקליטות, השב״כ והמשרד לבטחון לאומי - הובילה כבר להגשת מאות כתבי אישום על ידי הפרקליטות״.
״הקשר בין הסתה לבין אלימות, הפרות סדר וטרור - הוא ישיר ומובהק ולכן, הנושא נמצא במיקוד הקשב של משטרת ישראל. שוטרי מחוז ירושלים בסיוע חמ"ל התודעה הפועל במחוז ירושלים, מבצעים כל העת פעילות ניטור וסיכול גם במרחבי הרשת, נגד אותם מסיתים לטרור ואלו הקוראים לפגוע באזרחים. בחודשים האחרונים נוטרו פרסומים רבים, שבעקבותיהם נעצרו עשרות חשודים, ונגד רבים מהם כבר הוגשו כתבי אישום״.