שלושה אחים מירושלים נעצרו בחשד להשמטת הכנסות מנכסים מושכרים שונים בסכום מצטבר של כ-4 מיליוני שקלים. לדברי רשות המיסים, מוחמד, חמדי וחאלד עליאן, שלושה אחים מבית צפפה בירושלים, הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים בחשד להשמטת הכנסות מהשכרת נכסים בבעלותם. כבוד השופט ציון סהראי שחרר את השלושה בתנאים מגבילים.
1 צפייה בגלריה
רשות המיסים
רשות המיסים
רשות המיסים
(צילום: אלכס קולומויסקי)

מבקשות המעצר עולה כי במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, עלה החשד כי כל אחד מהאחים, אשר בבעלותם מספר חנויות ונכסים אותם הם משכירים, אינו מדווח על מלוא הכנסותיו לרשות המסים. בשל החשדות נפתחה חקירה כנגד השלושה במסגרתה נערכו חיפושים בביתם.


ברשות המיסים מספרים כי ״מהחקירה עד כה עולה החשד כי מוחמד עליאן, אשר בבעלותו שלוש חנויות, השמיט את רווחיו מהשכרת החנויות בסכום כולל של 2,640,000 שקלים. עוד עולה כי חמדי עליאן, אחיו, אינו מדווח כלל על הכנסותיו לרשות המסים מהשכרת חנויות במאות אלפי שקלים, וכי עסקה שבמסגרתה מכר שתי חנויות שבבעלותו בסך של 1.8 מיליון שקלים לא דווחה גם היא ולא שולמו המסים בגינה. כנגד האח השלישי, חאלד עליאן, עלה החשד כי בין השנים 2023-2013 השמיט הכנסות בגין השכרת נכסים בסכום של כ-800,000 שקלים.