תקיפה, איומים ומעשי סחיטה: המשטרה עצרה לאחרונה שני תושבי ירושלים – אם ובנה משכונת נווה יעקב בחשד לסחיטה באיומים, תקיפה, הלבנת הון ועוד, בהיקף של מאות אלפי שקלים.
4 צפייה בגלריה
מתוך המעצר
מתוך המעצר
מתוך המעצר
(צילום: דוברות המשטרה)

"מוקדם יותר השנה, עצרו בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים חשוד בגין החזקת אקדח שלא כחוק בירושלים", מסרו במשטרה, "החשוד נתפס עם אקדח במבושיו בעת נסיעה בתוך רכב בשכונת פסגת זאב. לאחר שנחקר במשטרה הוגש נגדו כתב אישום וההליך המשפטי בעניינו מתנהל בימים אלו כשהוא בכלא.
"במהלך חקירתו התברר לחוקרי המשטרה, כי עפ״י החשד הנאשם ואמו מנהלים קו הלוואות בניגוד לחוק. בנוסף התברר כי לווים שלוו כספים מהם ולא החזירו אותם בזמן, אוימו והותקפו על ידי הנאשם, אמו או מי מטעמם. בעקבות חשדות אלו נפתחה חקירה נוספת ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים.
"בתאריך 18.12.2023, עצרו בלשי ימ״ר ירושלים את הנאשם (24) מהכלא, ואת אמו (44) המתגוררת בנווה יעקב. בחיפוש שנערך בביתה, אותרו ונתפסו ע״י השוטרים: 54,170 שקלים ומאות דולרים במזומן, כדורי אקדח, פלאפונים ומחשבים ניידים, מסמכים שונים ועוד. החשודים נלקחו לחקירה במשטרה בחשד להלבנת הון, סחיטה ואיומים, שיבוש הליכי חקירה, תקיפה ועבירות מס והדחת עד".

4 צפייה בגלריה
הכסף שאותר
הכסף שאותר
הכסף שאותר
(צילום: דוברות המשטרה)

מהחקירה בימ״ר ירושלים עולה כי החשודים היו מלווים כספים לאנשים, שמרביתם לא אושרו לקבל הלוואות באמצעות בנקים, והיו מצויים בקשיים כלכליים או בסיבוכים בריאותיים. בין הלווים, היה חייל צה״ל בשירות סדיר שלווה מהם 10 אלף שקלים בריביות גבוהות מאוד ובתנאי החזר מורכבים. כך יצא שלמרות שהחייל שילם להם עד כה עשרות אלפי שקלים בחזרה במשך זמן רב, הוא עדיין המשיך לשלם להם ואף הופעלו עליו לחצים בשל כך. בחקירה אותו חייל סיפר שהוא מפחד מהחשודים ולכן ממעט להימצא בביתו כשהוא בחופשות מהצבא.


במקרה אחר, אדם בן 70 נכה החולה במחלה סופנית לווה מהם כספים בריבית גבוהה. לאחר שלא הצליח להחזיר את התשלומים לחשודים, החשוד הגיע מחוץ לביתו תקף אותו פיזית וגנב לו את הטלפון שהיה ברשותו.
במקרה נוסף, אדם בשנות השבעים לחייו לווה כספים מהחשודים עקב הסתבכות במצבו הבריאותי בריבית גבוהה. משלא עמד בהחזר התשלומים, הגיע החשוד לביתו וליד בני משפחתו איים עליו ואף החליט להטיל את יתרת החוב על אחותו של הקורבן.

4 צפייה בגלריה
התחמושת לנשק שאותרה
התחמושת לנשק שאותרה
התחמושת לנשק שאותרה
(צילום: דוברות המשטרה)

על פי חשד המשטרה, השניים הלוו כספים בניגוד לחוק בהיקף מצטבר של מאות אלפי שקלים לעשרות לווים, ואלו שלא עמדו בהחזרים אוימו, נסחטו ואף חלקם הותקפו על ידם.

עוד בחדשות:

במהלך החקירה בימ״ר ירושלים, הוארך מעצרם של שני החשודים מעת לעת. עם סיום החקירה גובשה נגדם תשתית ראיתית לביצוע העבירות, והוגשה נגדם השבוע הצהרת תובע ומעצרם הוארך שוב עד מחר. מחר (ה') צפויה הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום.

4 צפייה בגלריה
מתוך המעצר
מתוך המעצר
מתוך המעצר
( צילום: דוברות המשטרה)

ראש צוות החקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, רס״מ אופיר לוי מסר: ״מדובר באם ובנה שניהלו מערך הלוואות פיראטי ועברייני, שבאמצעותו הלוו כספים תוך עבירות מס בריביות גבוהות מאוד, לאנשים שהיו עם מצוקות כלכליות, בריאותיות ועוד. החשודים לא בחלו באמצעים וניצלו את מצבם של הלווים, בכדי להשית עליהם תנאי החזר בלתי אפשריים. משהלווים לא עמדו בהתחייבויות היו משתמשים בכוח, באיומים ומטילים עליהם אימה, כולל הגעה לביתם של חלק מאותם לווים, תקיפה פיזית ופניות לבני משפחותיהם.
"חקרנו בתיק זה 60 מעורבים בשיתוף פעולה עם רשויות המס, בכדי להתחקות אחר כמה שיותר קורבנות שנפגעו ממעשיהם. הצלחנו בסיום החקירה לחשוף את היקף המעשים וחומרתם, ולהעמיד לדין את אותם בני משפחה שפגעו בהרבה אנשים. לצד זאת אנחנו קוראים לציבור שלא ליטול הלוואות מגורמים עברייניים הפועלים בניגוד לחוק ופוגעים בלווים, הן בתנאי החזר ההלוואה והן במצבים שבהם הלווים לא עומדים בהחזרים שהוצבו להם בניגוד לחוק״.