על רקע הגל השני של הקורונה, ובעיקר החששות לקראת החורף הירושלמי הלא פשוט, אירחנו במשדר של "ידיעות ירושלים" ו-mynet את המנהלים והרופאים של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
בין המשתתפים: ד"ר טניה קרדש – מנהלת רפואית מחוזית; ד"ר אבי הרמן – רופא משפחה; חנה אלקלעי – פיזיותרפיסטית מחוזית; ואסנת דמרי - מנהלת מרחב מרכז ירושלים במכבי שירותי בריאות.
2 צפייה בגלריה
מימין: הרמן, אלקלעי, קרדש ודמרי
מימין: הרמן, אלקלעי, קרדש ודמרי
מימין: הרמן, אלקלעי, קרדש ודמרי
(צילום: רפי קוץ)
מנהלת מרחב מרכז ירושלים, אוסנת דמרי, הסבירה כיצד פועלים השירותים המקוונים: "מאחר שיש אנשים שמאוד מפחדים להגיע למרפאה, יש לנו גם 'ביקור טלפוני', ולכן לא תמיד צריך להגיע למרפאה. במידת הצורך הרופא יקרא לחולה להגיע". לדבריה, בשבועות הקרובים יחלו גם שיחות זום.
צפו גם:
הפיזיותרפיסטית המחוזית, חנה אלקלעי, הסבירה על 'אפליקציית K' - אפליקציית אבחון מרחוק. "אנחנו מחברים בין רופאים למטופלים באמצעות צ'אט. מדובר בשיתוף פעולה בין חברות בינלאומיות, והיום יש לנו כ־400 שיחות בכל ערב".
בעקבות המגפה מטופלים רבים מעדיפים לדחות את הבדיקות. "זה מאוד מסוכן", מזהיר רופא המשפחה ד"ר אבי הרמן. "למרות הקורונה אנשים חייבים לאזן את עצמם, ובמכבי יש לנו פתרונות מצוינים. יש שירות שינוע תרופות הביתה, ויש לנו אפילו מערכת מצוינת של בדיקות בבית".
ולמרות ההשלכות של נגיף הקורונה, ד"ר טניה קרדש רואה גם צד חיובי במשבר הנוכחי: "אנחנו דואגים יותר לאחר. הפכנו לכך מעם שחושב יותר על עצמו. אני מקווה שחלק מהדברים הללו יישארו איתנו".
לקראת ההיערכות לחורף, במכבי יפתחו 'מרפאות זהב', שאליהן יגיעו בשעות מוגדרות מראש מטופלים בני 65 ומעלה, ובהן הם יוכלו לקבל מספר שירותים, כגון מעבדה, אחיות, שירותי רופא משפחה ועוד. המטרה היא שהמטופלים הללו ירגישו יותר ביטחון לצאת מהבית.
צפו בשידור:
המשדר "משדרים מהעיר" נערך בשיתוף "מכבי שירותי בריאות"

2 צפייה בגלריה
משדרים מהעיר
משדרים מהעיר
משדרים מהעיר