"לפני כחצי שנה התהפך עליי עולמי, יגיע הרגע בו אספר את הצד שלי ואחשוף את כל מה שעברתי אבל לא עכשיו, זה עדיין לא הזמן הנכון לעשות זאת", פרסם הבוקר (ג') בעלי בית"ר משה חוגג בפוסט בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו.
1 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג
(צילום: אורן אהרוני)

לפני כשנה וחצי, נעצר משה חוגג בחשד לעבירות מין ומרמה מתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. יחד איתו נעצרו אז 7 מעובדיו לחקירה. על פי חשד המשטרה, הם גרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים תוך הצגת מצג שווא למשקיעים פוטנציאלים. מאז התפוצצה הפרשה, לא נמצא רוכש חדש לקבוצה ומשה חוגג סירב להתראיין. ב-mynet ירושלים פרסמנו לראשונה כי בעקבות זאת, אוהדי בית"ר הקימו עמותה שמטרתה לייצר קרקע פוריה לרוכש החדש.

חוגג: "הפרופיל הציבורי הגבוה שלי הפך אותי למטרה והסית אותי מהעיקר"

"זה יקח עוד לא מעט זמן אבל בסוף כולכם תראו שמעולם לא פשעתי וגם העבירות המעטות שהמשטרה עוד לכאורה מייחסת לי יסתיימו בלא כלום. לא התראיינתי בשנה האחרונה ולא אתראיין בקרוב, אני מתמקד במשפחתי וביצירה טכנולוגית. הפרופיל הציבורי הגבוה שלי הפך אותי למטרה והסית אותי מהעיקר. אני רוצה לשנות את זה. כדי לרדת מסדר היום הציבורי אני צריך למצוא פיתרון לבית"ר ירושלים. קראתי ושמעתי כמוכם את שלל הפרסומים שתארו בדרמטיות את דרישותיי למכירת הקבוצה.
:כמו פרסומים אחרים סביבי גם בפרסומים אלו אין שמץ של אמת. המקלדת סובלת הכל ובישראל 2022 האמת היא אפילו לא המלצה. רכשתי את ביתר ירושלים מתוך כוונה לתרום ולעזור לכדורגל הישראלי. רציתי לעשות טוב לעיר הבירה, לעקור את הגזענות ולהישאר במועדון שנים רבות. הצלחתי חלקית במשימה.
"לא נבהלתי מהקשיים בתחילת הדרך וידעתי שלפניי אתגרים רבים ומורכבים. הדברים השתנו שחלקים מהקהל החל לקלל את ביתי הקטנה, את אבי, אימי ומשפחתי. מעולם לא חשבתי שבמקום שבו אני תורם עשרות מיליוני שקלים כל שנה ינהגו בכפיות טובה שכזו.
קבלת ההחלטות שלי בנושא הרכישה היתה רעה מאוד, לחילופין, במקום להשקיע כל כך הרבה בכדורגל, כמות הילדים החולים שיכולתי להציל עם תרומה של 120 מיליון שקלים גורמת לי להרגיש רע מאוד ואין לי ספק שגם מזה אפיק לקחים בעתיד למרות אהבתי הרבה למשחק.
בנוסף, חוגג סיפר כי בשנה האחרונה הוא מנסה למצוא רוכש חדש לקבוצה: "לבית"ר אני מנסה למצוא בעלים חדש כבר כמעט שנה ללא הצלחה, רבים וטובים לא מוכנים לשמוע, לפחות ארבעה אוהדי בית"ר שרופים בעלי ממון לא מוכנים בשום פנים ואופן לקחת את המועדון אבל אולי דווקא מהמצב הזה יכול לצאת משהו נהדר. כרגע בית"ר שייכת לי אבל היא צריכה להיות שייכת לאוהדים, מה שעובד בברצלונה, בריאל ובחצי מהליגה הגרמנית, יכול לעבוד גם במועדון עם כמות אוהדים כמו זו של בית"ר.
על היוזמה של עמותת האוהדים הוסיף כי במידה ויצליח לאסוף את ההון הנדרש, 15 מיליון שקלים - הוא יעביר להם את הבעלות: "שמחתי לראות בשבועות האחרונים את היוזמה של עמותת האוהדים שקמה במטרה לרכוש את ביתר ולהצעידה למקום הראוי לה בצמרת הכדורגל הישראלי. בכדי לעזור לה לממש את מטרתה ומתוך הערכה רבה ליוזמה הברוכה, כל עוד היא מתקיימת, אני מוותר על כל חוב כספי כלפיי ועל חלקי היחסי בחוב כלפי מי מהחברות בהן אני שותף.
"במידה ותצליחו לאסוף את ההון העצמי הנדרש, כ-15 מיליון שקלים, אעביר לכם את הבעלות על המועדון ואעמוד לשירותכם אם תצטרכו עזרה או עצה טובה מבעל ניסיון שנכווה. ביתר הייתה ועודנה חשובה לי מאד ולכן אעשה כל שביכולתי על מנת לסייע לה לחזור למסלול. אתפלל כי עמותת האוהדים תצליח במקומות שאני נכשלתי ואשמח לראותכם מנצחים על המגרש ומחוצה לו".
חברי עמותת אוהדי בית"ר ירושלים מסרו בעקבות הפרסום של חוגג: " בימים האחרונים קיבלנו פנייה ממשה חוגג שהבשילה לכך שהבוקר הודיע מר חוגג כי הוא מוכן להחזיר את הקבוצה לאוהדים - דרך עמותת האוהדים, במחיר סמלי של שקל אחד. במסגרת התהליך ועל פי הודעתו שפורסמה זה עתה הקבוצה יוצאת מידיו של חוגג ותועבר לבעלות העמותה או בהמשך לבעלות אחרת במעורבות העמותה, בצורה מלאה (100% מהמניות במועדון).
מדובר בהזדמנות שראויה לבחינה אמיתית, תוך כוונה להשלים את המהלך ולעזור למועדון לצאת מהמצב אליו נקלענו. בהמשך להצעתו של מר חוגג - העמותה נכנסת להליך של בחינת הנתונים כולם בצורה מלאה, ע"י עורכי הדין של העמותה, כאשר רק טובת בית"ר עומדת לנגד עינינו לצד הצורך המיידי להבריא את המועדון בכדי שנוכל לפתוח את העונה הבאה כבית"רים גאים ולבנות עתיד טוב יותר לנו כקהל אוהדים מסור שרואה את טובת המועדון מעל טובתנו האישית.
זה לא יהיה פשוט, וזה יקרה בצורה מיטבית רק אם אנחנו כקהל נפנים את המצב, נשנס מותניים וניקח אחריות - כקולקטיב. לעיתים מתוך משבר נוצרות הזדמנויות ייחודיות – ייתכן שישנה כעת בפנינו הזדמנות לקחת את גורלנו בידינו".
פורסם לראשונה: 10:47, 07.06.22