קרוב לעמק הצבאים: פרויקט "דירה להשכיר", החברה הממשלתית לדיור להשכרה ארוכת טווח, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, מדווחים היום על תוצאות מכרז להשכרה ארוכת טווח בשכונת גבעת מרדכי בירושלים. במסגרת המכרז ששווק בשיטת נדרש היזם הזוכה לתכנן תב"ע חדשה למגורים של כ-135 יחידות דיור שיוקצו לשכירות ארוכת טווח למשך 20 שנה. על פי תנאי המכרז, רבע מהדירות יושכרו במחיר מופחת לזכאים.
2 צפייה בגלריה
גבעת מרדכי
גבעת מרדכי
גבעת מרדכי
(צילום: שלומי כהן)

עם סגירת המכרז נודע כי לא פחות מ-5 חברות הגישו את הצעותיהן לבניית פרויקט להשכרה ארוכת טווח, כאשר החברה הזוכה קבוצת אסדן (שותפות של 3 החברות אסדן ישראל בע"מ, איי די ג'י גלובל בע"מ, ב.ה.ל. אסדן ישראל בע"מ), הציעה סכום של 13.8 מיליון שקלים כולל הוצאות פיתוח ומע"מ, המהווים כ-102 אלף שקלים עבור קרקע ליחידת דיור. המכרז שווק ללא מחיר מינימום, כאשר עלויות הפיתוח עמדו על כ-7.5 מיליון שקל כולל מע"מ. לאסדן זוהי זכיה ראשונה במכרזי דיור להשכרה ארוכת טווח.
זהו המכרז השני של דירה להשכיר ורמ"י שנסגר בהצלחה בתוך פחות משבוע. תוצאות המכרז יחד עם מספר המציעים הרב, מצביעים על החזרה של היזמים לשוק השכירות ארוכת הטווח והאטרקטיביות שלו בעיניהן.

עוד בחדשות:

המתחם ממוקם בשכונת גבעת מרדכי בירושלים, שכונה בדרום מערב הבירה, גובלת בשכונות בית וגן, רמת בית הכרם, פת, ניות, גבעת רם ועמק הצבאים.

2 צפייה בגלריה
עמק הצבאים
עמק הצבאים
עמק הצבאים
(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "בחירת היזם הזוכה להקמת כ-135 יח"ד להשכרה ארוכת טווח בירושלים היא צעד חשוב למתן פתרון משמעותי נוסף לדיור איכותי וראוי עבור תושבי האזור. המשרד ימשיך לפעול למען קידום אלפי יח"ד חדשות להשכרה ארוכת טווח לצד יישום סל פתרונות רחב עבור כלל אזרחי ישראל".
מנהל רשות מקרקעי ישראל, יעקב קוינט: "רמ"י מברכת על הצלחת המכרז אך אין בכך די. רמ"י תמשיך לתכנן ולשווק אלפי יחידות לכלל הצרכים ולכלל האוכלוסיות בכל רחבי הארץ וגם בירושלים".
מנכ"לית דירה להשכיר, ענבל דוד: ״אנו שמחים על הצלחתו של מכרז נוסף להשכרה ארוכת טווח, הפעם בירושלים, אשר בדומה למכרז שנסגר בשבוע שעבר ברמת גן, מצביע על עניין רב של ציבור היזמים בפרויקטים מסוג זה. חברת "דירה להשכיר" מברכת את קבוצת החברות הזוכה, המצטרפת לחברות הנדל"ן המובילות במשק אשר מקימות ברחבי הארץ את פרויקטי ״דירה להשכיר״. נמשיך לפעול להגדלת ופיתוח שוק השכירות ארוכת הטווח בישראל, המציע לציבור השוכרים ההולך וגדל, אלטרנטיבת מגורים אטרקטיבית, בהישג יד, בתנאי יציבות ו-וודאות".