החפץ החשוד שהקפיץ את השכונה כולה: בימים אלו, בזמן מלחמת חרבות ברזל, עירונית התושבים נמצאת בשיאה. ביום חמישי בערב נשלחה הודעה בקבוצת הוואטסאפ ובה סיפרו תושבים כי ראו אורות בצבעים ירוק ואדום בשמים ונלחצו.
3 צפייה בגלריה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
תושבי הר חומה בירושלים זיהו חפץ חשוד בשמיים והזעיקו את המשטרה
(צילום: רועי אלמן)

יו"ר המינהל הקהילתי הר חומה, דוד ניסים סיפר שיחה עם mynet ירושלים על האירוע: "התושבים נלחצו ולא הבינו מה מקור האור. פניתי מיד למוקד 100 של המשטרה ציינתי בפניהם שיש אורות בלתי ברורים שכבר נחתו למטה ונמצאים על הר שמפריד בנינו לבין בית סאחור.

3 צפייה בגלריה
הרחפן שהקפיץ את הר חומה
הרחפן שהקפיץ את הר חומה
הרחפן שהקפיץ את הר חומה
(צילום: פרטי)

"משמר השכונה קפץ, ניסה לפלס את דרכו למקום, אך בשל תנאי מזג אויר לקויים היה קושי משמעותי להגיע להר. סיור מג"ב הגיע ויחד עם משמר השכונה עלינו להר הגענו למקור האורות וזיהינו מיד שמדובר ברחפן. מג"ב יש להם הנחיות לנושא הרחפנים, הם הפעילו את הנוהל המתבקש והמתנו לסיור של תחנת משטרת 'עוז'. עוד קבעו כי צריך להזמין חבלן שהגיעו למקום. לאחר מכן הם עלו להר וראו שלא מדובר ברחפן נפץ ושללו את האירוע. הרחפן נלקח על ידי המשטרה".

קראו גם:

ממה הכי חוששים?
"היה חשש שזה לא עליית מדרגה בהתנהלות של תושבי בית לחם. מה שמדאיג, שהאירועים שמתרבים בזמן האחרון. היה רחפן אבל הוא הוכרז כלא אירוע, הכדור היה כדור טועה. מצד אחד טוב להציף את הבעיות אבל אנחנו לא רוצים פאניקה מיותרת. אבל אנחנו פועלים על פי הנדרש כל אירוע אנחנו נוכחים על מנת שתחושת התושבים תהיה בטוחה. ולא יהיה שלא נהיה נוכחים".

3 צפייה בגלריה
הר חומה
הר חומה
הר חומה
(צילום: יואב דודקביץ')

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר ברחפן צעצוע הניתן להטסה בטווח קצר בלבד, שאותר בשבוע שעבר על גבעה בסמוך להר חומה. מבדיקתו, בין היתר, ע״י חבלני המשטרה - הוסר כל חשד או איום בנוגע אליו. ללא קשר למקרה זה, יודגש כי המשטרה פועלת עם כוחות הביטחון בכל שעות היממה, להיערכות מיטבית מול מגוון האיומים הקיימים, בשילוב אמצעים טכנולוגיים שונים שלא נפרט אודותיהם".