הספרים שהושחתו. צילום: דוברות המשטרההספרים שהושחתו. צילום: דוברות המשטרה
הספרים שהושחתו. צילום: דוברות המשטרה
(הספרים שהושחתו. צילום: דוברות המשטרה)
שעות אחדות לאחר השחתת בית הכנסת בקרית יובל – התושבים פתחו בקמפיין גיוס המונים. המטרה: לגייס כספים כדי לשקם את בית הכנסת "שיח ישראל".
הבוקר הושחת בית כנסת 'שיח ישראל' בקרית יובל השייך לקהילה היהודית-צרפתית. "פרצו את בית הכנסת וניסרו את ארון הקודש במסור חשמלי. ספרי התורה התגוללו על הרצפה. מראה נוראי ועצוב", סיפר גבאי בית הכנסת "שיח ישראל", ישראל לוי.
מי שעומד מאחורי המיזם הם פעילי התנועה בשכונה - "מזמיל" - 'משטרן לזנגוויל, מקום יש לכולם' יחד עם המינהל הקהילתי בקרית יובל. מדובר בתנועה שכונתית מכל הפלגים שהמטרה היא לחבר בין כלל התושבים באמצעות מערכת יחסים טובה בין דתיים, חילונים, חרדים, עולים ואזרחים ותיקים.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
הקבוצה נפתחה תחילה על ידי תושבי השכונה כאשר כל משפחה תרמה בין 50-100 שקלים. "אנחנו כרגע לא יודעים איזה סוג של עזרה תידרש. המטרה היא לעזור לשקם את המקום ולהחזיר את האמון", הסביר הפעיל, ניר ינובסקי-דגן, "המון תושבים בשכונה מזועזעים. המקרה מאוד מעציב אותנו ולא משקף את היחסים בין התושבים. "מדובר בבית כנסת של קהילת עולים מצרפת, שהיא קהילה סובלנית ומלוכדת, שתורמת המון לשכונה. מקווים שמהשטרה תמצא את המשחיתים".
לתרומה לפרויקט לחצו כאן.