המחאה בויצ"ו. צילום: באדיבות ההוריםהמחאה בויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים
המחאה בויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים
(המחאה בויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים)
עשרות הורים לילדים בגני הילדים של ויצ"ו בית הכרם החליטו להשבית היום (ד') את הלימודים. ההורים מוחים על החלטת מנהל המוסדות החינוכיים בבית הכרם לצמצם שעות לאחת המטפלות הוותיקות, צעד שהוביל את המטפלות האחרות לאיים בהתפטרות.
"בכיתת התינוקות בבית הכרם ההנהלה עושה צעדים קשים שגורמים להתנהלות לקויה וכאוס בכיתה ובטיפול בתינוקות", אמרה ל', אחת האמהות בגן, "ההנהלה החליטה לצמצם שעות לאחת המטפלות בגן ולהחליף באמצע יום את המטפלת במטפלת אחרת. החלטה זו הובילה לכך שקודם כל המטפלות כעוסות, פגועות ומאיימות להתפטר וההרגשה הכללית בגן איומה. כמובן שהנפגעים המידיים והישירים מכך הם התינוקות (שרובם בני פחות משנה)".
השלט שתלו ההורים בכניסה לויצ"ו. צילום: באדיבות ההוריםהשלט שתלו ההורים בכניסה לויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים
השלט שתלו ההורים בכניסה לויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים
(השלט שתלו ההורים בכניסה לויצ"ו. צילום: באדיבות ההורים)
הכניסה לויצ"ו בבית הכרם. צילום: באדיבות ההוריםהכניסה לויצ"ו בבית הכרם. צילום: באדיבות ההורים
הכניסה לויצ"ו בבית הכרם. צילום: באדיבות ההורים
(הכניסה לויצ"ו בבית הכרם. צילום: באדיבות ההורים)
עוד הוסיפה ל': "בנוסף לכך, ישנן שעות מסוימות בגן שמספר המטפלות לא עומד בתקן, כלומר נמצאות 2 מטפלות על 18 תינוקות. ההתנהלות שקיימת כרגע בגן היא לא תקינה, המטפלת המחליפה לא מצליחה להאכיל את הילדים, התינוקות בוכים ולא מקבלים מענה וגם במהלך השעות שהמטפלת הקבועה כן נמצאת ישנה אווירה קשה שמשפיעה על הילדים ואנו רואים את ההשלכות במזג של הילדים וההתנהגות שלהם גם בבית".
"אני פשוט מזועזע שלמעון לגיל הרך, לתינוקות בני פחות משנה, חלק עם חרדות נטישה וחלק עם חשדנות ופחד מפרצופים חדשים, מביאים מחליפה מזדמנת לשעה בלבד", הוסיף אחד האבות, "מדובר בשעה הכי קריטית בגן - השעה האחרונה שבה מחתלים, מאכילים ומרגיעים תינוקות עייפים ועצבניים".
תגובת הנהלת ויצ"ו: "הוסבר להורים כי בשל הוראות חדשות של משרד העבודה והרווחה, הנוגעות להעסקת הצוותים, ויצו היתה מחויבת לבצע שינויים בסידורי העבודה כמענה לדרישת המטפלות וההסכמים שנחתמו בהתאם. אנו מבקשים להדגיש כי סידור העבודה לא פגע כהוא זה בהיקף המשרה הקבוע ובתנאים הסוציאליים של אף מטפלת ומספר המטפלות בכל כיתה נותר כפי שהוא.
"מעון ויצ"ו בית הכרם מחויב לרווחתם של ילדי המעון אך כמעון מפוקח ע"י הממשלה מחויב להוראותיה. הובטח להורים שנמשיך להיות קשובים לצורכיהם ולספק כל מענה ככל שניתן".