נמשכות העבודות לתיקון צינור המים שהתפוצץ אתמול (שלישי) לפנות בוקר בשכונת עין כרם וגרם לבהלה, לכודים והצפות. נציגי הגיחון, עיריית ירושלים וגורמי מקצוע נוספים קיימו הערב הערכת מצב נוספת בשטח.
3 צפייה בגלריה
השיטפון בעין כרם
השיטפון בעין כרם
השיטפון בעין כרם
(צילום: כיבוי והצלה ירושלים)
3 צפייה בגלריה
העבודות, הלילה
העבודות, הלילה
העבודות, הלילה
(צילום: תאגיד הגיחון)

לדברי מנהלי העבודה בשטח, ״למרות תנאי השטח ומיקום הצינור —בעומק של 30 מטר בעמק התימנים, הצליחו עובדים מטעם הגיחון לפלס דרך למקום התקלה לכלים הנדסיים אשר החלו בביצוע מיידי של עבודות חישוף הצינור בתוואי השטח הסלעי".
פיצוץ צינור המים בשכונת עין כרם
3 צפייה בגלריה
השיטפון בעין כרם
השיטפון בעין כרם
השיטפון בעין כרם
(צילום: כיבוי והצלה ירושלים)

עוד נמסר כי ״צוותי החרום של חברת הגיחון צפויים במשך הלילה לחשוף את הצינור משני צידי נקודת הפיצוץ ולהביא צינור חלופי באורך של כשישה מטרים ולאחריהם לסיים את עבודות הריתוך והקיבוע".
בתוך כך, אספקת המים לתושבי עין כרם ולאזור כולו ממשיכה כסדרה. כתוצאה מפיצוץ הצינור אין אספקת מים למרכז ציפורי, ותאגיד הגיחון דואג לספק מים למקום באמצעים חלופיים. על פי ההערכות, ובמידה ולא יהיו תקלות בלתי צפויות, העבודות צפויות להסתיים עד היום (רביעי) בסביבות השעה 12:00.

תקרית חריגה ועוצמתית

אתמול (שלישי) לפנות בוקר התעוררו תושבי שכונת עין כרם לקולות פיצוצים עזים ולאחר מכן לשיטפון גדול. "זה היה חורבן, התעוררתי בארבע בבוקר מרעש נוראי ןחשבתי שמדובר בפיגוע, זה היה נורא, ואז החשמל הפסיק לפעול הדלקתי שני נרות ונעמדתי ליד החלון״, סיפרה ל-mynet דליה חרפוף, תושבת עין כרם שביתה הוצף. ״חשבתי שאני חולמת, שמעתי גל של מים, פח הצפרדע נגרר עד הבית שלי, הרכב הפרטי שלי הוצף עד חציו. אי אפשר היה לצאת מהבית, המים הגיעו עד לברכיים״.
ליאל תמוז, תושב השכונה סיפר: ״בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר שמעתי רעש כמו של מסוק עוצמתי ומיד לאחר מכן זרימה אדירה בתוך ערוץ הוואדי, מיד הבנתי מה קורה, שיש פיצוץ בקו המים, והודעתי בקבוצות הווטסאפ של התושבים, יצאתי החוצה ביקשתי שיתקשרו למוקד העירוני. כשהגעתי היו כבר כוחות של כיבוי אש ומשטרה שפעלו במקום".


אפרת גיאת תושבת השכונה העידה: "מתוך שינה שמענו רעש מאוד חזק, חשבנו בתחילה שמדובר במסוקים בגלל הקרבה לבית החולים הדסה עין כרם, יצאנו החוצה לראות מה מדובר וראינו זרימה עצומה של מים, חשבתי ישר שמדובר באירוע חבלני כמויות אדירות של מים. אפילו בחורף הכי גשום לא היה דבר כזה. אתמול עברו כל כך הרבה קבוצות של מטיילים בוואדי ואם זה היה קורה בשעת יום זה היה יכול להיגרם כאסון נוראי״.
פורסם לראשונה: 02:23, 26.06.24