לאחר הפגנות רבות ולאחר שלא קיבל תמיכה מלאה מרבני השכונה, נראה כי ליאון חושב על פתרון אחר לסוגיה שעוררה סערה - הפעלת בריכה חדשה ברמות בשבתות.
הקאנטרי ברמותהקאנטרי ברמות
הקאנטרי ברמות
(צילום: יואב דודקביץ')
ביום ירושלים האחרון התראיין ליאון למיינט ו"ידיעות ירושלים", ואז חשף לראשונה כי החליט לפתוח את הקאנטרי החדש ברמות א' בשבתות. הצהרה זו גררה סערה רבתי במגזר החרדי. הפגנות ומחאות רבות התקיימו ברחבי העיר, בדרישה שיחזור בו מהצהרתו.
עוד בחדשות:
כעת מסתמן כי ליאון אכן מתכוון לחזור בו מהחלטתו ולהשאיר את הקאנטרי החדש סגור בשבתות.
ויש לכך סימנים: ראשית, החוזה להפעלת הקאנטרי, שכולל את פתיחתו בשבתות, היה אמור להסתיים כבר. אלא שסגירת הזוכה בחוזה נדחתה עד נובמבר. על פי גורם בכיר בעירייה, בחודשים הקרובים ינסו בכיכר ספרא למצוא מימון תקציבי של כ־400 אלף שקל לפחות, על מנת להקצותם לשיפוץ הבריכה הישנה ברמות ב'.
המחאה נגד הבריכה ברמותהמחאה נגד הבריכה ברמות
המחאה נגד הבריכה ברמות
(צילום: לירן תמרי)
הבריכה ברמות ב' פעלה במשך שנים במתכונת שבת ולא עוררה בעיות. "מה שליאון רוצה הוא לשמור על הסטטוס־קוו ולהוריד את כאב הראש העצום שנגרם לו מאז ההכרזה על פתיחת הקאנטרי", אומר אותו גורם.
"הרעיון הוא לדחות כל הזמן את פתיחת הקאנטרי ברמות א', תוך שיפוץ הבריכה הישנה, שבכלל התכוונו לסגור. ההפגנות הגדולות גרמו לעירייה לחשב מסלול מחדש, וכעת הכיוון הוא לפתוח את הבריכה הישנה. כך ישמור ליאון על הסטטוס־קוו ויתחבב שוב על הציבור החרדי בשכונה. ראש העירייה הביע לאחרונה אכזבה ממספר גורמים פוליטיים, בעיקר במועצת העירייה. הובטח לו שפתיחת הקאנטרי תעבור חלק ושרבני השכונה יתמכו בשקט. בפועל, רבני השכונה ואברכיה פתחו במחאה גדולה ומתמשכת שמאוד פגעה בו".
בנוסף, השבוע דיווחו מספר תושבים כי הבריכה בקאנטרי, שהיתה מלאה בשבועות האחרונים, התרוקנה לפתע לפני כניסת שבת.
מהעירייה נמסר: "לצערנו, התגלו מספר בעיות טכניות המונעות את פתיחת מתחם הקאנטרי. הבריכה ברמות ב' נסגרה עקב הקורונה ונמצאת בהליך תכנון לקראת שיפוצים. העירייה מקדמת ללא לאות את שני הפרויקטים במקביל".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים