בית המשפט לעניינים מקומיים דן אתמול (שלישי) בבקשה לביטול צו הפסקת שימוש במבנה שהגישה ישיבת חברון. הצו, שניתן בסוף חודש ספטמבר, מורה על הפסקת שימוש במקום תוך 15 יום.
2 צפייה בגלריה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
(צילום: ענת מופקדי)
ישיבת חברון החדשה, שעברה למבנה בשכונת בקעה רק בסוף חודש אוגוסט, פנתה לבית המשפט בבקשה לביטול הצו. יש לציין כי בעבר כבר הוצא נגד הישיבה צו איסור שימוש – אך הישיבה הצליחה להביא לביטולו.
עוד בחדשות:
בישיבה לומדים כ-130 תלמידים, אשר גם ישנים בפנימייה הפועלת במקום. צו הפסקת השימוש הוצא למקום בשל העובדה כי המבנה מיועד למגורים בלבד – ולא להפעלת מוסד חינוכי.
הישיבה טענה כי בעבר פעל במבנה מוסד לימודי אחר, נגדו העירייה לא נקטה בהליכים. עוד טענה כי בירושלים פועלים מוסדות רבים במבנים שאינם מיועדים לכך, נגדם העירייה לא נוקטת בצעדי אכיפה.
2 צפייה בגלריה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
מעבר ישיבת חברון לבקעה
(צילום: ענת מופקדי)
העירייה טענה מנגד כי על מבנה חלה תכנית מתאר המייעדת את האזור למגורים בלבד, כך שהשימוש במקום לצורכי מוסד לימודי נוגדת את הייעוד של המבנה. על כך אמר השופט דניאל מרדכי דמביץ: "לא ברור כיצד ניתן לטעון שהפעלת מוסד בבינוי לאחר כניסת תכנית המתאר החדשה לתוקף הייתה מותרת".
ביהמ"ש קבע כי לא הוכח היתר להפעלת מוסד חינוכי במבנה, ואף ציין כי היום הודיעה הישיבה כי בכוונתה להתחיל לפעול להוצאת היתר לשימוש חורג בנכס. עוד קבע ביהמ"ש כי לא נמצא פגם בצו הפסקת השימוש, ולכן – דחה את בקשת הישיבה.
חבר המועצה אדיר שוורץ (התעוררות), שליווה את מאבק תושבי שכונת בקעה: "אני מברך על פסיקת בית המשפט שמגיעה לאחר עבודה מאומצת וליווי התושבים בשכונה. אני מודה לרשויות הפיקוח על עבודתם הנאמנה, מקווה שהשקט יחזור לשכונה במהרה, ומאחל לישיבה ולתלמוד התורה למצוא מקום קבע מתאים בהקדם".
עו"ד גרשון קליינר המייצג את ישיבת חברון: "כמו שני הצווים הקודמים שביטלנו, גם בצו זה היו פגמים מהותיים. יחד עם זאת בית המשפט לא ביטל את הצו ואנו מכבדים את ההחלטה. נפעל מיד להגשת ערעור".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים