צמרת הפיקוד של משטרת מחוז ירושלים בפיקודו של ניצב דורון תורג׳מן ערכה היום (רביעי) סיור שטח בפסגת זאב יחד עם סגן מפקד עוטף ירושלים, מפקד תחנת שפט וקצינים נוספים, זאת על רקע הפרות הסדר האלימות המתרחשות צמוד מאוד לשכונה.
4 צפייה בגלריה
הסיור שנערך היום
הסיור שנערך היום
הסיור שנערך היום
(צילום: דוברות המשטרה)

"בימים האחרונים, התמודדו שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב עוטף ירושלים עם הפרות סדר נקודתיות באזור גדר הביטחון שבין מ.פ שועפאט וענאתא בסמוך לפסגת זאב, שכללו טיפוס של מפרי סדר ומתפרעים בודדים מעל לגדר הביטחון, וכן השלכות חפצים ואבנים לעבר כוחות הביטחון", אומרים במשטרה. ״מוקדי הפרות הסדר הללו הממוקמים מאות מטרים מקו הבתים הראשון בפסגת זאב, ושחלקם כאמור משטחי יו״ש טופלו, תוך פיזור מפרי הסדר בנחישות באמצעים לפיזור הפרות סדר״.


4 צפייה בגלריה
הסיור שנערך היום
הסיור שנערך היום
הסיור שנערך היום
(צילום: דוברות המשטרה)

בסיום הסיור הנחה מפקד המחוז על נקיטת פעולות אופרטיביות במספר צירי עבודה, לטיפול נחוש ובלתי מתפשר באותם מפרי סדר ופורעי חוק.
בציר המבצעי המשטרה תפעל להגברת הסיורים של כוחות מג״ב עוטף על תווי גדר הביטחון באזור. שימוש בכלל האמצעים הקיימים לפיזור הפרות סדר, בהם: ספוג, גז, בואש ועוד, נגד מפרי הסדר ואלו המטפסים על גדר הביטחון. טיפול נחוש ובלתי מתפשר בכל מי שינסה לחצות את גדר הביטחון. הגברת הפעילות היזומה וההתקפית למניעה ומעצר של אותם פורעי חוק.

4 צפייה בגלריה
פסגת זאב
פסגת זאב
פסגת זאב
(צילום: יואב דודקביץ')

בציר האזרחי והמנהלי יבוצעו עבודות תשתית למניעת הטיפוס על גדר הביטחון בשת״פ עם צה״ל. קידום הליך ביצוע הריסות בנייה בלתי חוקית הסמוכה לגדר הביטחון אל מול הרשויות הרלוונטיות.
בציר הקהילתי יחוזר הקשר והשיח הרציף להרגעה ועדכונים בין תחנת שפט לבין תושבי פסגת זאב. במקביל ביצוע פעולות הידברות של מש״מ מ.פ שועפאט אל מול גורמי השפעה במקום למניעת הישנות מקרים דומים, והסבר אודות הסיכון הנשקף לאותם פורעי חוק ומפרי סדר.

4 צפייה בגלריה
מחנה הפליטים שועפאט
מחנה הפליטים שועפאט
מחנה הפליטים שועפאט
(מצילום: חיים בן איבגי)

בסיום סיור השטח אמר ניצב תורג׳מן: ״אנחנו פועלים מסביב לשעון עם מגוון כוחות ואמצעים, בכדי שכל אדם שגר בירושלים ובפסגת זאב יהיה בטוח, אבל לא פחות חשוב מכך- גם ירגיש בטוח. על אף שאותם הפרות סדר באזור בימים האחרונים כוונו רק נגד כוחותנו וטופלו בנחישות ראויה, הרי שאם יש מי שעדיין חושש מסיטואציה כזו או אחרת, אנחנו צריכים לעשות יותר למענו ובעיקר בשביל חיזוק תחושת הביטחון שלו״. עוד בחדשות:
״יש לבצע בהקדם את כלל הפעולות הנדרשות במישור המבצעי, להגביר את היוזמה ופעילות המניעה ולמצות את כלל הפעולות הנדרשות במישור האזרחי והקהילתי. בזמן המלחמה המתנהלת, המסר חייב להיות ברור- בשעת מלחמה מי שיסכן שוטרים או אזרחים מסכן את חייו. מי שינסה אותנו ימצא מולו שוטרים ולוחמים נחושים, שביטחון הציבור עומד לנגד עיניו כל העת״.
פורסם לראשונה: 20:04, 25.10.23