יצא אופטימי מהשיחה עם החבר. יו"ר בית"ר ירושלים המיתולוגי משה דדש שוחח לפני מספר ימים עם השף הידוע שלום קדוש, שאותו הוא מכיר שנים רבות. כזכור, שלום נפצע בעת ניסיון שוד שעבר בתחנת דלק בדרום העיר.
3 צפייה בגלריה
השף שלום קדוש
השף שלום קדוש
השף שלום קדוש
(צילום: שלומי כהן)
"הוא זיהה אותי כמובן", מספר השבוע דדש. "קודם כל השף דרש בשלומי. שלום סיפר לי שכרגע הוא נמצא בהליך שיקום ממה שעבר". כאשר דדש שאל את שלום איך הוא מרגיש, השיב השף כי בעזרת השם הכל יהיה בסדר והוסיף שהוא הולך ומתחזק.
דדש, ששימש שנים רבות כיו"ר הצהובים, הוא חברו של השף הידוע מזה עשרות שנים. לא פעם בתקופה שבה דדש כיהן כיו"ר הקבוצה היה השף מתלווה אל מחנות האימונים של בית"ר. באותם מחנות היה קדוש אחראי על הצד הקולינרי, וזכה למחמאות רבות מהצוות ומהשחקנים.
3 צפייה בגלריה
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
החשוד בתקיפת השף שלום קדוש
(צילום: לירן תמרי)
כזכור, קדוש הותקף ונשדד לפני כשלושה חודשים בתחנת הדלק 'פז' בדרך בית לחם. בניסיונות להשתלט על הגנב נחבט השף המוערך ברצפה והתמוטט. כתוצאה מכך הוא אושפז במצב קשה מאוד במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה כשהוא סובל מחבלת ראש.
קראו עוד:
לקראת סוף אפריל הגיעו בשורות משמחות. לאחר תקופה קשה מאוד החל השף לתקשר עם קרוביו וזיהה את כולם. הוא לא שכח אז לפנות אל הרופאים והאחיות והודה להם על הטיפול המתמשך שהוא מקבל מהם. זמן לא רב לאחר מכן חל שיפור נוסף במצבו והוא הועבר לשיקום בהדסה הר הצופים.
3 צפייה בגלריה
תיעוד התקיפה
תיעוד התקיפה
אזור התקיפה
(מתוך מצלמות האבטחה)
קדוש נחשב לאחד השפים המוערכים בארץ ובעולם. במטבחו למדו והתחנכו בכירי השפים המקומיים. הוא נולד בעיירה קטנה ליד מרקש שבמרוקו, למשפחה דתית, שבהמשך עברה לקזבלנקה. בגיל 14 עלתה משפחתו לארץ והתמקמה בעפולה עילית. את קריירת הבישול החל קדוש באוניות נוסעים, ומשם המשיך לתפקיד סו־שף במלון 'שרתון פלאזה'. כעבור שנה בלבד הפך לשף של המלון - תפקיד שהוא ממלא עד היום, 43 שנים אחרי. בשנת 1978 פתח קדוש במלון את מסעדת 'פרה על הגג', שבה סעדו בכירי המנהיגים בארץ ובעולם.

פורסם לראשונה: 17:01, 31.07.21