מכונת השטיפה שהפכה לתחנת סמים נחשפה: בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים חשפו את הפעילות הפלילית במזרח ירושלים ועצרו את מפעיל ומנהל תחנת הסמים המוסוות כעסק לשטיפת רכבים. בנוסף החשוד נתפס נוהג בהשפעת סמים, וכן נעצרו שלושה חשודים נוספים שעבדו במקום. לצד המשך ההליך הפלילי במטרה למצות עמם את הדין, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן חתם אמש על צו סגירה מנהלי של בית העסק למשך 30 ימים.
2 צפייה בגלריה
שטיפת מכוניות
שטיפת מכוניות
שטיפת מכוניות
(צילום המחשה: shutterstock)

לדברי המשטרה, ״לאחרונה היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, פתחה בחקירה בחשד לניהול ״תחנת סמים״ והפצתם במתחם שטיפת רכבים בא-טור שבמזרח ירושלים. במהלך החקירה הסמויה שנוהלה במשטרה, התברר כי עפ״י החשד המתחם מהווה מוקד למכירת סמים במסווה של בית עסק לשטיפת רכבים. עפ״י החשד מנהל תחנת הסמים העסיק במקום בגירים וקטינים, תושבי מזרח ירושלים שעבדו במשמרות בחלוקת סמים במסווה של עובדים בשטיפת רכבים״.


במשטרה מסבירים כי במהלך השבועיים האחרונים עצרו בלשי ימ״ר ירושלים מספר צרכני סמים- ״קליינטים״ של תחנת הסמים המוסוות, ושלושה מעובדי המקום (שני בגירים וקטין, תושבי א-טור). השלושה נעצרו בתחנת הסמים והועברו לחקירה בימ״ר ירושלים, כשנגד אחד מהם כבר הוגש כתב אישום בחשד לסחר בסמים. פעילות המשטרה נמשכה, ובהיעדר עובדים (שנעצרו כאמור) זיהו הבלשים כי בעל תחנת הסמים שפעלה במסווה של עסק לשטיפת רכבים החל למכור בעצמו את הסמים.
השבוע עצרו בלשי ימ״ר ירושלים את מנהל תחנת הסמים, החשוד המרכזי (21, תושב א-טור). בעת מעצרו כשנהג ברכבו ששימש על פי החשד למשלוחי הסמים, נתפסו ברשותו אלפי שקלים וחומר החשוד כסם מסוג חשיש. בנוסף, בבדיקה שנערכה לו ע״י ימ״ר את״ן ירושלים התברר כי עפ״י החשד גם נהג תחת השפעת סמים בעת מעצרו. מעצרו של החשוד הוארך שלשום בשישה ימים עד לתאריך 4.2.2024. והחקירה במשטרה נמשכת במטרה למצות את הדין עם המעורבים.

2 צפייה בגלריה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
ניידות משטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
במקביל להמשך ההליך הפלילי, החל גם הליך מנהלי לסגירת ״העסק״ ששימש כיסוי לפעילות פלילית של סחר בסמים. ביום רביעי, חתם מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, מתוקף סמכותו עפ״י חוק, על צו סגירה מנהלי למשך 30 ימים. הצו נתלה במקום שנסגר.
במשטרה מציינים כי ״מבדיקות שערכה המשטרה בשנים האחרונות, עולה כי הסחר בסמים המסוכנים, הוא מהנושאים המטרידים ביותר את התושבים הנורמטיבים במזרח ירושלים. סמים אלו מגיעים גם לצעירים ולבני הנוער, והסחר בסמים מייצר פשיעה נוספת ופגיעה משמעותית באורח החיים של התושבים ובבריאות הציבור. המשטרה תמשיך לפעול בכל הכלים הנדרשים נגד מחוללי הפשיעה בתחום הסמים, בדגש לסוחרים ומפיצי הסמים, עד לחשיפתם, מעצרם, חקירתם והבאתם לדין״.