מכון ירושלים לצדק פנה לארגון הנשים באו"ם במכתב חריף בדרישה להתערבות מיידית של ארגון הנשים UN Women לשמירה על זכויותיהם ורווחתם של כל הנשים והנערות, לרבות אלה שהותקפו, נאנסו, נחטפו, ונרצחו על ידי חמאס וקבוצות חמושות פלסטיניות אחרות.
1 צפייה בגלריה
מבנה האו"ם
מבנה האו"ם
מבנה האו"ם
(צילום: shutterstock)
"בהצהרה, ב-13 באוקטובר, של ארגון UN Women הושמטה ההכרה ביחס לנשים והנערות בישראל שסבלו מהזוועות שביצעו חמאס וקבוצות חמושים פלסטיניים", אמר מנהל מחלקת משפט בינלאומי ודיפלומטיה ציבורית במכון ירושלים לצדק, עו"ד אורי מורד.
"אנו תומכים בלב שלם במחויבות של UN Women לרווחת הנשים הפלסטיניות. עם זאת, חיוני שהתחייבות זו לא תהיה חד צדדית", נכתב למנהלת ארגון הנשים של האו"ם, סימה באהוז. "מעשי הטרור של חמאס נגד מאות נשים ונערות הם מחרידים. פעולות אכזריות ומחרידות אלו כוללות קריעת בטנה של אישה בהריון ועריפת ראשה של ילדה שטרם נולד, שחיטה, אונס, שריפה, עריפת ראשים ושריפת נשים וילדות בעודן בחיים. יתרה מכך, כמה נשים ונערות נחטפו והן מוחזקים עד היום כבני ערובה ברצועת עזה, נכתב על ידי הנהלת מכון ירושלים לצדק.

קראו גם:

מנכ"לית מכון ירושלים לצדק ירושלים לצדק, פלביה סוולדה: "הכרחי שארגון הנשים של האו"ם יאמץ את רווחתן של כל הנשים והבנות, ללא יוצא מן הכלל. אנו קוראים להם לנקוט בפעולה מיידית ונחרצת כדי להגן ולהעניק תמיכה בלתי מעורערת לאינספור נשים ונערות שסבלו מידי חמאס וקבוצות טרור פלסטיניות אחרות". מכון ירושלים לצדק (JIJ) הוא ארגון ישראלי לא ממשלתי לזכויות אדם בעל מעמד של מייעץ לאו"ם.