חניון 'חנה וסע' רביעי נפתח בירושלים: עיריית ירושלים תפתח מחר (ב') את חניון נחל צופים הסמוך לגבעת המבתר לציבור הרחב לתקופת הרצה. החניון הכולל כ- 1,000 מקומות חניה חדשים על ציר הקו האדום של הרכבת הקלה. החניון מתחבר לשביל האופניים העובר בעמק הארזים.
3 צפייה בגלריה
חניון נחל צופים. אלף מקומות חניה חדשים
חניון נחל צופים. אלף מקומות חניה חדשים
חניון נחל צופים. אלף מקומות חניה חדשים
(צילום: שי שחר)
החניון החדש ממוקם בחלקו המערבי של הר הצופים, על צלע ההר, בנקודה מרכזית בצפון ירושלים - צומת גבעת המבתר-הגבעה הצרפתית, בצמוד לכביש 1 ובסמיכות לקו האדום של הרכבת הקלה. החניון מכיל כ-1000 מקומות חניה, בחמש קומות, בשטח של כ- 26 אלף מ"ר. מבנה החניון ייחודי ובנוי בצורת חצי גורן הפונה לכיוון עמק הארזים.
החניון, אשר הוקם באמצעות חברת מוריה לפיתוח ירושלים, הזרוע העירונית המבצעת את מיזמי התשתית והתחבורה עבור עיריית ירושלים, נפתח לתקופת הרצה ומשרת בעיקר את נוסעי הקו האדום הצמוד לו. החניון ישרת גם את הנוסעים העתידיים ביתר קווי הרכבת הקלה הנסללים בימים אלו.

קראו גם:

חניון נחל צופים הינו חלק ממספר חניוני "חנה וסע" שכבר קיימים וכאלה הנמצאים בתהליכי תכנון וביצוע ברחבי העיר. כלל החניונים העתידיים יוסיפו כ-7,500 מקומות חנייה חדשים לטובת תושבי ירושלים והבאים בשעריה. "חנה וסע" נחל צופים מתווסף גם לחניון הוותיק בהר הרצל, הפועל בצידו השני של קו הרכבת האדום בדרום העיר.

3 צפייה בגלריה
חניון נחל צופים
חניון נחל צופים
חניון נחל צופים
(צילום: שי שחר)

מעבר למבנה הייחודי והמרשים של החניון, על מפלסו העליון הפונה אל הרחוב ותחנת הרכבת הקלה של הקו האדום, הוצבו ספסלים להנאת התושבים והנוסעים שיוכלו לעצור לרגע לצפות אל עבר הנוף המדהים לכיוון נחל צופים, שכונת רמת שלמה, שכונת רמת אשכול ושכונת גבעת המבתר עד עמק הארזים, ופשוט להנות מהדרך.
החניון מתחבר לשביל האופניים העובר בעמק הארזים ומתחבר לכל הפארקים לאורך העמק המשתרע בין החניון למתחם ספורט. בעמק ישנן עשרות פינות ישיבה כך שרוכבות ורוכבי האופניים ומשפחות המבלות בטבע, יוכלו להחנות את רכביהם בחניון וליהנות גם מרכיבה וטיול לאורך השבילים הייעודיים בנוחות, בבטיחות ובקלות.

3 צפייה בגלריה
חניון נחל צופים
חניון נחל צופים
חניון נחל צופים
(צילום: שי שחר)

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: "חניון נחל צופים החדש הוא חלק מתפיסת התחבורה המשולבת שאני מקדמת, המבוססת על חיבוריות וקישוריות. במרכזה של רשת התחבורה עתידית יעמדו מערכות להסעת המונים, כמו רכבת קלה או כבדה או אוטובוסי BRT. אל תחנת הרכבת הקרובה אליו יגיע הנוסע בכל דרך המתאימה לו, באופניים, ברגל, במיקרו מוביליטי - או ברכבו הפרטי, שאותו הוא יוכל להשאיר בחניון 'חנה וסע' מודרני ומקורה, כמו זה שאנו משיקים היום באחת הכניסות הראשיות לירושלים".
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "פתיחת חניון נחל צופים להרצה היא בשורה של ממש לתושבים ולמבקרים בעיר. החניון מאפשר חניה קלה ונוחה למגיעים מחוץ לעיר, וחיבור לרכבת הקלה לנסיעה קצרה וללא פקקים. נמשיך לפעול ליצירת פתרונות תחבורתיים חכמים וירוקים לתושבי העיר, שיהיו נגישים, מהירים, יעילים ובטוחים".
פורסם לראשונה: 14:08, 20.08.23