שכונת הר נוף. צילום: יואב דודקביץ'שכונת הר נוף. צילום: יואב דודקביץ'
שכונת הר נוף. צילום: יואב דודקביץ'
(שכונת הר נוף. צילום: יואב דודקביץ')
ועדת השמות בעיריית ירושלים אישרה הערב (ג') ברוב קולות את שינוי שם השכונה 'הר נוף' ל'נאות יוסף' לזכרו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל.
בתוך כך, שינוי שמה של השכונה עדיין צריך לעבור את אישור המועצה ולהתמודד עם ההתנגדויות בבית המשפט במידה ויוגשו.
חברי המועצה, עו"ד יוסי חביליו ולורה ורטון, נמנעו והציעו לשתף את הציבור למשך 30 יום ואז לקבל החלטה.
במקום נכדו של מרן עובדיה יוסף, יהונתן יוסף שנאסר עליו להצביע בשל ניגוד אינטרסים, הצביע בעד שינוי השם חבר המועצה אריה קינג.
במהלך הדיון אמרה תושבת ותיקה בהר נוף לראש העירייה: "הר נוף זה מותג. הר נוף זה בתוך הדם שלנו. זה שם ייחודי בירושלים שאנשים מחוברים אליו, הנוף האנושי אי אפשר להחליפו".
ועדת השמות הערב. צילום: אלון לויועדת השמות הערב. צילום: אלון לוי
ועדת השמות הערב. צילום: אלון לוי
(ועדת השמות הערב. צילום: אלון לוי)
בסוף השבוע שעבר החליט ראש העירייה, משה ליאון לקרוא לשכונה 'נאות יוסף' על שמם של הרבנים המפורסמים – מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל והרב שלום אלישיב זצ"ל. ההחלטה התקבלה לאחר שהוחלט כי רחוב הקבלן בשכונה, שעורר סערה בעקבות הבקשה לשנות את שמו לרחוב 'מרן עובדיה', יישאר כשמו.
הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: אפי שרירהרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: אפי שריר
הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: אפי שריר
(הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: אפי שריר)
בשכונה עצמה האווירה היתה שונה לגמרי. ״קראנו על שינוי שם השכונה בתקשורת, לא מקובל עלינו שיקבלו החלטה כזו בלעדינו. צריך לעצור את זה״, אמרו התושבים שמתכננים להיאבק בהחלטה. העירייה לטענתה הגיבה כי ההחלטה התקבלה לאחר דיונים ארוכים ובשיתוף נציגי ציבור מהשכונה.
מאוחר יותר נודע למיינט כי שני חברי מועצה חרדים, סגן רה״ע אליעזר ראוכברגר וצביקה אסולין שיגרו מכתב לראש העירייה ובו הם מבקשים לשנות את שם השכונה. "השם 'נאות יוסף' הינו שם מכובד, ואף בני משפחתו עמם שוחחתי תמכו בכך", סיכם ראוכברגר.