מרדכי מוגזמוף בעת המעצר. צילום: לירן תמרימרדכי מוגזמוף בעת המעצר. צילום: לירן תמרי
מרדכי מוגזמוף בעת המעצר. צילום: לירן תמרי
(מרדכי מוגזמוף בעת המעצר. צילום: לירן תמרי)
סכסוך על 3.5 מיליון שקלים הביאו למות האח בקטמונים: בית משפט השלום האריך היום (ד') את מעצרו של החשוד, מרדכי מוגזמוף ברצח אחיו, דוד מס אתמול ב-8 ימים. על פי החשד, הוא ביצע את המעשה כשאח ואחות נוספים היו נוכחים במקום.
נציג המשטרה אמר בדיון הארכת מעצרו: "החשוד דקר את הקורבן 24 דקירות. אתמול התקבל דיווח על אדם הדוקר אדם אחר בדירה, שוטר על אופנוע הגיע למקום מכוון על ידי אזרחים, נכנס לדירה שם מצא גופה מוטלת שותתת דם ועוד אדם לידו כשהוא מבחין דבר מה מידו. לאחר מכן הבחין בסכין קצבים גדולה. בחיפוש בחצר הבית נמצאה סכין נוספת אנשים שהיו במקום צעקו שהוא דוקר השוטר ביצע מעצר מיידי וקרא לכוחות נוספים.
דוד מס ז"ל. צילום: מהפייסבוקדוד מס ז"ל. צילום: מהפייסבוק
דוד מס ז"ל. צילום: מהפייסבוק
(דוד מס ז"ל. צילום: מהפייסבוק)
"סכסוך על 3.5 מיליון אותו דרש המשיב מהנרצח. האחים יחד עם המנוח הגיעו לדירה של אמם בה מתגורר המשיב על מנת שהם יארזו חלק מהדברים של אמם, במטרה לפנות את הדירה. במקום התפתח ויכוח בין הקורבן למשיב, האחים שהיו במקום ניסו להרגיעו. לפתע שמעו צעקות, ראו את אחיהם מוטל על הרצפה ושהוא צועק שהוא מלא בדם. שני האחים ניסו להשתלט".
זירת האירוע ברחוב בר יוחאי. צילום: לירן תמריזירת האירוע ברחוב בר יוחאי. צילום: לירן תמרי
זירת האירוע ברחוב בר יוחאי. צילום: לירן תמרי
(זירת האירוע ברחוב בר יוחאי. צילום: לירן תמרי)
נציג המשטרה הוסיף כי החשוד הודה שהשתמש בשני סכינים שונות אך טען כי הוא זה שהותקף ודקר אותו על מנת לנטרל אותו. "יש לציין כי טענה זו נשללה על ידי אחיו של הקורבן. החשוד לא ידע להסביר מדוע דקר אותו עשרות פעמים, ומדוע לא חייג למשטרה אם הותקף, ומדוע נעל את עצמו בדירה כאשר אחיו נמצאים מחוץ לדלת והמשיך לדקור אותן".
"אני אוהב את כל האחים"
"אני מצטער. כואב לי מה שקרה", כך אמר מרדכי מוגזמוף, החשדו ברצח אחיו בשכונת הקטמונים לפני הארכת מעצרו. "אני אוהב את כולם. אני אוהב אותו, אני אוהב את כל האחים", הוסיף. "אני לא יודע מה קרה ולמה קרה".
אתה רוצה להתנצל בפני הבנות שלך, בפני המשפחה? "אני אוהב אותו, את כל האחים שלי. ופשוט היתה סיטואציה של מכות".
אתמול (ג') בשעות הצהריים המוקדמות הוזעקו כוחות ההצלה והמשטרה לבית ברחוב בר יוחאי שם נמצא גבר כבן 60 דקור בכניסה לביתו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה עצרה חשוד במעשה – אחיו של הקרבן. למיינט ירושלים נודע כי הרקע לרצח בקטמונים – רכוש משפחתי משותף.
הסכין עמה דקר החשוד את הקורבן. צילום: דוברות המשטרה
(הסכין עמה דקר החשוד את הקורבן. צילום: דוברות המשטרה)