בית אריאל. צילום: יואב דודקביץ'בית אריאל. צילום: יואב דודקביץ'
בית אריאל. צילום: יואב דודקביץ'
(בית אריאל. צילום: יואב דודקביץ')
במשרד הרווחה שוקלים להאריך בשלושה חודשים את חוזי ההתקשרות עם מפעילי מסגרות החסות ולדחות לסוף ספטמבר את סגירת ההוסטלים, כך נודע למיינט ירושלים.
חוזי ההתקשרות הנוכחיים עם מפעילי ההוסטלים אמורים להסתיים ב-30 ביוני ובמשרד הרווחה הודיעו לא מכבר בהתאם לכך המשרד נערך לפרסום מכרזי הפעלה חדשים והם צפויים להתפרסם במהלך חודש מאי.
הערב (ד') הודיעו במשרד הרווחה כי במידה ותהליך המכרז החדש לא יסתיים עד לתאריך סיום חוזי ההתקשרויות, הוא יאריך אותם עד לסיום תהליך המכרז ואו/ עד לתאריך ה -30.9.19 וזאת כדי לא פגוע בשגרת החיים וברצף הטיפולי של הנערות.
כמן כן מסרו במשרד הרווחה כי: "בהוסטלים בירושלים יתבצע שיפוץ מקיף בהשקעה של מיליוני שקלים, שיכלול בין היתר הקמת מרכזי טיפול, מרכזי למידה וסדנאות חדישות לטובת קידומם ורווחתם של בני הנוער .
"המשרד מדגיש כי טובתם של בני הנוער עומדת לנגד עיניו ואף נער או נערה לא יפגעו מהתהליך. במהלך החודשים האחרונים ועד לסיום ההתקשרות מלווים מקרוב גורמי מקצוע מטעם המשרד את בני הנוער ולכל אחת ואחד מהם נבנתה תכנית המשך מותאמת על פי צרכיהם ועל פי הטיפול המיטבי ביותר עבורם".
ההפגנה נגד רפורמת ההוסטלים. צילום: מיכל שושניההפגנה נגד רפורמת ההוסטלים. צילום: מיכל שושני
ההפגנה נגד רפורמת ההוסטלים. צילום: מיכל שושני
(ההפגנה נגד רפורמת ההוסטלים. צילום: מיכל שושני)
נטלי אוחיון ממובילות המאבק מסרה בתגובה למיינט ירושלים: "אנחנו מצרים שהידיעה הועברה על כך הועברה אלינו דרך התקשורת. מפעילי המסגרות לא עודכנו בנושא ואני מרגישה שבכל פעם שאנחנו עושות רעש, במשרד הרווחה יוצאים עם עוד הודעה כדי להשתיק את התקשורת. יש נערות שכבר עזבו, המסגרות מתפרקות. אבל אם מדובר בצעד אמיתי אז אפשר להחזיר את המצב לקדמותו".