המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחקהמשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק
המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק
(המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק)
המשחק החדש שמשגע את מזרח העיר: הלוחם שיציל את אל־אקצה מהציונים. בימים האחרונים השיקה עמותה במימון טורקי משחק חדש שבו בוחרים דמות 'לוחם' רעול פנים ומסתערים על מסגד אל־אקצה. המטרה: "להילחם בייהוד ירושלים". השלב הבא: שכונות העיר השונות.
בעוד ילדים ישראלים רבים מכורים למשחק ה'פורטנייט', שסוחף את כל העולם, נראה כי בשבועות האחרונים ילדים ממזרח העיר עסוקים בטרנד חדש - 'שומר אל־אקצה', משחק שבו הם מנסים להילחם ברשויות הציוניות. "המשחק זמין כעת באייפון ואנדרואיד", הצהירו כלי התקשורת הפלסטיניים. "המטרה היא לעורר את גיבור המשחק להילחם ככל יכולתו ולהגן על המסגד במרץ מפני ייהוד ירושלים".
מאחורי המשחק עומדת עמותת 'בורג' אל־לקלאק', שנתמכת על ידי מימון טורקי. ראש העמותה, מוחמד סלאח, הסביר לתקשורת הפלסטינית את הרעיון שמאחוריו. "השקנו את המשחק לפני מספר ימים, והוא כבר צבר הרבה הורדות", אמר. "המשחק מתמקד ביוקרה של מסגד אל־אקצה וחושף את הכיבוש והייהוד הציוני".
המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחקהמשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק
המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק
(המשחק שמשגע את מזרח העיר. צילום: מתוך המשחק)
"המשחק מכיל את כל האלמנטים של משחקי המחשב", הוא ממשיך. "קיימים בו הריגושים, הפרסים והגרפיקה הנדרשים כדי להפוך אותו לפופולרי בקרב הילדים. המשחק מורכב ממספר שלבים: בהתחלה השומר מסייר בסביבת המסגד, בחיפוש אחר האוצר האבוד. בסוף כל שלב הוא נשאל שאלות על העבר וההווה של המסגד, ואם הוא עונה נכון הוא עולה שלב".
לטענת סלאח, המשחק מצליח לחשוף רבים למסגד אל־אקצה, שעל גרסת התלת־ממד שלו נעשתה עבודה טכנולוגית רבה. בשלב הבא מתכננים מפתחי המשחק להוסיף את שאר השכונות בירושלים, כך שהשומר יוכל להסתובב בכל רחבי העיר ולהגן עליה.
מאור צמח, יו"ר 'לך ירושלים': "במזרח העיר פועלים ארגונים רדיקלים לאומניים פרו-טורקיים שמנסים, במסווה של פעילות חינוך בלתי פורמלית - להעביר תכנים נגד מדינת ישראל. לדעתי המדינה חייבת מצד אחד למנוע פעילות זו ומאידך ליצר אלטרנטיבה איכותית לטובת האזרחים במזרח העיר".