מתחם התחנה. צילום: רפי קוץמתחם התחנה. צילום: רפי קוץ
מתחם התחנה. צילום: רפי קוץ
(מתחם התחנה. צילום: רפי קוץ)
סערה נוספת סביב מתחם התחנה. בפתיחת ישיבת המועצה אמש (ה') חברי מועצת העיר קיבלו לידיהם את חוות דעתו של היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלי מלכה, לפיה יש פגמים בהצעה לסדר שהגיש חבר מועצת העיר יוחנן ויצמן. על פי הצעתו של ויצמן, עיריית ירושלים תשכור משרד עורכי דין חיצוני שיערער על ההחלטה שהתקבלה אתמול בוועדה המחוזית. המשרד יהיה כפוף להחלטות הוועדה המקומית.
"די במכלול הפגמים והאירועים שנפלו בהחלטה המבוקשת בהצעה לסדר כדי לדחותה ולא להתיר בה לקיים דיון לגופה", כתב מלכה והוסיף: "אין כל חובה לממש ולבצע איזו מההחלטות המובאות בהצעה לסדר מחמת אי חוקיות והיעדר סמכות". הדבר עורר זעם רב בקרב חברי המועצה החרדים. חבר מועצת העיר, אליעזר ראוכברגר קרע את חוות הדעת של מלכה בהפגנתיות.
המועמד לראשות העיר משה ליאון, תרם גם הוא לדיון והגיב לראשונה על מתחם התחנה ובעיקר תקף את ברקת: "למה אחרי שנתיים וחצי אתה מעלה את הסוגיה הזו? וחמישה חודשים לפני הבחירות? אתה רוצה להרוס את כל מה שעשית בארבע וחצי השנים האחרונות? מתחם התחנה הוא דיון שחשוב לשני הצדדים למה להכניס את הויכוחים האלה. למה מהרגע שהחלטת לא לרוץ החלטת להרוס הכל?" ליאון ביקש לדחות את הדיון ואמר: "כשאהיה ראש העירייה אני מבטיח לעסוק בנושא".
ישיבת מועצת העיר. משה ליאון לא נכח בהצבעה. צילום: ינון בן דודישיבת מועצת העיר. משה ליאון לא נכח בהצבעה. צילום: ינון בן דוד
ישיבת מועצת העיר. משה ליאון לא נכח בהצבעה. צילום: ינון בן דוד
(ישיבת מועצת העיר. משה ליאון לא נכח בהצבעה. צילום: ינון בן דוד)
אלא שאז התקיימה הצבעה ובזכות רוב חרדי מועצת העיר דנה בהצעה של ויצמן, כשליאון מצביע נגד החרדים. "היועץ המשפטי אמר שההצעה לסדר לא חוקית ולכן הצבעתי נגד", השיב לעופר ברקוביץ'.
לאחר מכן נערך הדיון וליאון החליט שלא לאתגר את החרדים פעם נוספת ויצא מאולם המועצה. ברוב חרדי העירייה אישרה את ההצעה של ויצמן. ברקת אמר כי על אף ההצבעה היועץ המשפטי יבחן האם היא בכלל חוקית.