הפועל כדורסל. צילום: רפי בן חקוןהפועל כדורסל. צילום: רפי בן חקון
הפועל כדורסל. צילום: רפי בן חקון
(הפועל כדורסל. צילום: רפי בן חקון)
חיה בסרט ירושלמי: הזמרת לי פישמן הוציאה היום (א') את הקליפ הרשמי לשיר הכי ירושלמי שהיא כתבה אי פעם – "מאאאתיים".
פישמן, שהתפרסמה בין היתר כמי ששרה את השיר "מאמינים בני מאמינים" שהפך להימנון הבלתי רשמי של בית"ר ירושלים, הוציאה את הקליפ במיוחד היום – לרגל יום ירושלים.
"תנחשו איזה נשיא הוזמן לירושלים / צ'קלקות פה חופשי שמים גז מאתיים
"דגלי מדינתו מתעופפים אל השמיים / כמו ילד טוב ירושלים", הם רק חלק ממילות השיר שמוקדש, איך לא, לעיר הבירה.
צילום: רפי בן חקוןצילום: רפי בן חקון
צילום: רפי בן חקון
(צילום: רפי בן חקון)
הקליפ לשיר "מאאתיים", שנכתב והופק על ידי פישמן, צולם במקומות אייקונים בעיר ירושלים, בהשתתפות: הראפר יאיר הררי, יהורם גאון, אברהם טל, סקאזי, סאבלימינל, אבשלום קור, שחקני קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, שחקני בית"ר ירושלים רבבות תלמידי בתי ספר, רקדנים, יוצרים ותושבי העיר. הפרויקט נעשה בעידוד משרד ירושלים ומורשת ועיריית ירושלים- אגף התרבות.
צילום: רפי בן חקוןצילום: רפי בן חקון
צילום: רפי בן חקון
(צילום: רפי בן חקון)
השיר המיוחד כולל הרבה מילים ומשפטים שרק ירושלמים מבינים. מעין שפה פנימית עם קודים שפרצו ויצאו מגבולות העיר ואפילו שודרגו כמו 'אבוללה', 'אבויויו' ועוד.
צילום: רפי בן חקוןצילום: רפי בן חקון
צילום: רפי בן חקון
(צילום: רפי בן חקון)
השיר יצא בעיתוי הנוכחי גם כמחווה להכרזה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ירושלים כעיר בירתה של מדינת ישראל ופתיחתה הקרובה של שגרירות ארה"ב בירושלים. כחלק מכך הקדישה פישמן לנשיא בית בתוך השיר ואף שילבה קטע עמו בקליפ.
פישמן היא ירושלמית שגדלה בבית חרדי. אביה היה המפיק של הזמר והרב קרליבך ז"ל ומפיק שגילה אמנים רבים וטיפח את התרבות בעיר. השיר החדש מוקדש לאביה שנפטר ממחלת הסרטן כאשר הייתה בת 15. תמלוגי השמעת השיר יתרמו לסיוע לעמותה שעוסקת בסיוע לחולי המחלה.