ישראל עברה לשעון קיץ ובתזמון מושלם, גם מזג האוויר התאים עצמו לאווירה עם טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה שהביאו לנו שרב שני בעונת אביב 2024. המגמה הזו תימשך גם בימים הקרובים אך תישבר בקרוב.
1 צפייה בגלריה
עננים
עננים
עננים
(צילום: יונתן חפץ)
מזג אוויר בירושלים

מחר (רביעי) מזג האוויר ללא שינוי ניכר, הטמפרטורות בצהריים יגיעו ל-27 מעלות ויהיה יום שמשי למדי. בחמישי מזג אוויר דומה ללא שינוי. בשישי ירידה קלה בטמפרטורות עם 24 מעלות בצהריים, יהיה יום בהיר ושמשי. בשבת מעונן חלקית עם הקלה נוספת ומשמעותית בחום עם 21 מעלות בצהריים, הלילה יהיה קריר עם 14 מעלות בלבד.
ובינתיים, בשירות המטארולוגי מסכמים את חודש מרץ. ״מרץ, כמו שמונת החודשים שקדמו לו, היה חם מהממוצע. חלק גדול מהימים בחודש דווקא היו קרובים לממוצע, אולם הפרק החם בימים האחרונים של מרץ (ושנמשך גם לתוך אפריל) גרם לכך שהחודש הסתיים בסיכומו כחם מהרגיל. כמויות הגשם במרץ היו קטנות מהממוצע ברוב האזורים״.
״הדבר בלט בדרום הארץ וכן באזור שבין חיפה לבין זכרון יעקב ובמישור החוף המרכזי עם כמויות 30% עד 50% מהממוצע לחודש (באזור תל אביב נמדדו רק כ-15 עד 20 מ"מ לעומת ממוצע של 55 עד 60 מ"מ). היו מספר אזורים עם כמויות גשם קרובות לממוצע או גבוהות ממנו, כמו השומרון עם 110% עד 130% מהממוצע וכן הגליל המערבי, הגליל העליון המרכזי וחלקים מהשרון ומעמק הירדן. הגשמים ירדו בחלקם הגדול באירוע שהיה ב-18 עד 20 בחודש, אולם היו עוד כמה אירועים עם כמויות קטנות של גשם, כך שמספר ימי הגשם לא היה קטן במיוחד ובצפון הארץ הוא אף עלה על הממוצע״.


״כמויות הגשם המצטברות מתחילת עונה גדולות מהממוצע לכל העונה במידה ניכרת בצפון הארץ, בשומרון ובמישור החוף המרכזי, שם היה גשום מאוד בחודשי החורף הקודמים. ישנן לא מעט תחנות בהן נמדדו כבר יותר מ-1000 מ"מ, רובן בגליל והן הגיעו לסף זה עוד בפברואר. אליהן נוספו במרץ תחנות באזורים אחרים כמו כפר הס בשרון (1004 מ"מ), קיבוץ דליה ברמות מנשה (1010 מ"מ) ובית העמק במישור החוף הצפוני (1023 מ"מ). לעומת זאת בדרום הארץ מרץ היבש נוסף על החודשים הקודמים שהיו מעוטי גשמים גם כן, כך שכמויות הגשם באזור זה מגיעות לכמחצית מהממוצע השנתי בלבד״.
פורסם לראשונה: 14:53, 02.04.24