עוקץ הרכבים: משטרת ישראל עצרה צעירה ירושלמית בשנות ה-20 לחייה יחד עם גבר המרצה עונש מאסר, בחשד שביצעו עבירות הונאה ומרמה בירושלים ובמרכז הארץ כלפי מוכרי רכבים. לאחר שנחשפו עשרה מקרים שונים של עוקץ בעלי רכבים, בסיום חקירתם הוגשו נגדם היום (ראשון) הצהרות תובע. מעצרם של החשודים הוארך ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום.
1 צפייה בגלריה
מעצר
מעצר
עצורה
(אילוסטרציה: shutterstock)
חוקרי ימ״ר ירושלים החלו בפעילות חקירתית סמויה במטרה לאסוף ראיות נגד החשודים במעשה, זאת לאחר מספר תלונות שהתקבלו במשטרה בגין עבירות הונאה ועוקץ בעלי רכבים בירושלים ובמרכז הארץ.
לדברי המשטרה, ״לאחר פעולות אלו עברה החקירה לשלב הגלוי, כשחוקרי ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, עצרו לפני כשבוע וחצי חשוד, תושב תל אביב בשנות ה-30 לחייו, בחשד שביצע עבירות הונאה שבמסגרתן הציג מצג שווא אודות תשלום כספי לקורבנותיו בעת שביקשו למכור את רכבם. על פי החשד, החשוד קיבל את הרכב לידיו ונעלם כאשר בהמשך התברר כי הכסף עבור הרכבים כלל לא הועבר לידי הקורבנות בפועל. מקרה ההונאה האחרון שביצע החשוד התרחש ימים ספורים לפני תחילת ריצוי עונש מאסר שהושת עליו, זאת בגין עבירות אחרות״.
עוד בחדשות:
מהחקירה במשטרה עולה כי החשודים היו קובעים עם מוכרי הרכבים להיפגש לטובת קניית רכבם. החשודים היו סוגרים איתם זכרון דברים, ומשלמים להם באמצעות צ׳ק ללא כיסוי או בהעברה בנקאית פיקטיבית, ובתמורה לכך קיבלו לידיהם את הרכבים במרמה ושלא כחוק.
חוקרי המשטרה ביססו תשתית ראייתית ל-10 מקרי הונאה של בעלי רכבים שונים, שבוצעו השנה עד לחודש יולי- בעת שהחשוד שנעצר החל לרצות עונש מאסר בפועל בגין עבירות אחרות, כשמרבית המעשים בוצעו במעורבות של החשודה שנעצרה.
במשטרה מבקשים להדגיש כי ״לצד המשך המאבק המשטרתי בעברייני מרמה והונאה הפוגעים בכיסו וברכושו של הציבור, במשטרה ממליצים למוכרי רכבים באשר הם לנקוט בכל הצעדים הנדרשים בכדי להבטיח כי התשלום עבור הרכב מתקבל בפועל, זאת בטרם מסירת הרכב לחזקת הרוכש או לכל הפחות בעת העברתו בפועל, הכל בכדי למנוע מעשי עוקץ ומרמה מעין אלו״.