קופת חולים כללית הודיעה היום (שני) כי היא מרחיבה את השירות עבור 6,500 ניצולי שואה ונפגעי הנאצים במחוז ירושלים, אשר יקבלו עתה מעטפת שירות נוספת פרי שיתוף פעולה של כללית מחוז ירושלים עם עמותת למענם - רופאות ורופאים למען שורדי שואה.
1 צפייה בגלריה
כללית
כללית
כללית
(צילום: אדווה חולי)

עמותת למענם רופאות ורופאים למען שורדי שואה מעניקה לאורך כל השנה שירותים רפואיים לשורדי שואה בכל רחבי הארץ, ללא עלות, המבוצעים על ידי למעלה מ 1500 הרופאות והרופאים המתנדבים של העמותה בתחומים השונים.
כעת, שיתוף פעולה חדש של העמותה עם מחוז ירושלים בכללית יאפשר לשורדים, מבוטחי הקופה המתגוררים ברחבי מחוז, לקבל סל שירותים נרחב של למענם בנוסף לשירות לו זכאים במסגרת הקופה. במסגרת השירותים יהיו זכאים לביקורי בית של רופאים מתנדבים של העמותה ומעקב אחרי שחרור מבתי חולים.


מנכ"ל עמותת "למענם", רז אביטן כץ: "מאז הוקמה "למענם" לפני כ-4 שנים, במהלך מגפת הקורונה, העמותה מסייעת בהנגשת מערכת הבריאות הציבורית לשורדים באמצעות הקדמת תורים, ביקורי בית וסיוע בבירוקרטיה רפואית. כעת, במסגרת שיתוף הפעולה עם מחוז ירושלים של קופת חולים כללית, אנחנו יכולים להגיע ליותר שורדים ולהעניק להם את סל השירותים נרחב שהם כה זקוקים לו. אני מודה לכללית שזיהו את הצורך של השורדים, ויחד נעניק להם שירותי רפואה מתקדמים."
מנהל מחוז ירושלים בכללית, ארז לוי: מנהל מחוז ירושלים בכללית, ארז לוי: "כללית מזה שנים פועלת להעניק מעטפת שירות רחבה לניצולי שואה. לאורך כל השנה השירות הסוציאלי בכללית זמין לניצולי שואה ונפגעי נאצים בשלושה תחומים עיקריים: טיפול ותמיכה רגשית , קשר עם הקהילה ומיצוי זכויות. כמו כן, פועלת במחוז ירושלים תוכנית "בידיים טובות" שמטרתה להעניק תמיכה רגשית ברמה הפרטנית וסיוע בהנגשת השירותים הרפואיים עבור ניצולי שואה עריריים. בשנה האחרונה נפתח מוקד ייעודי של כללית עבור ניצולי שואה ומטרתו סיוע לניצולי שואה ובני משפחותיהם במיצוי זכויותיהם בכללית ומחוץ לארגון. אני סמוך ובטוח ששיתוף הפעולה עם עמותת למענן יאפשר לנו להעניק מעטפת שירות מקצועית נוספת לאותם 6,500 ניצולי שואה ונפגעי נאצים שנמנים עם מטופלי מחוז ירושלים".
פורסם לראשונה: 12:45, 06.05.24