ה'טראסק' בנמל תל אביב אירח השבוע את פסטיבל היין הבינלאומי 'טועמים עולם' ליינות כשרים מכל רחבי העולם שמיובאים ומופצים על ידי 'צור עולם של יין'. במסגרת הפסטיבל בו שהשתתפו עשרות יקבים בארץ ובחו"ל, הושק בהשקה עולמית ליין המוצרים הכשרים של הזמרת והראפרית ניקי מינאז'. כן, כן הראפרית הפרובוקטיבית היא הפנים של היינות בטעמים של חברת MYX – שלאחרונה הפך להיות הדבר הכי חם בארה"ב. אחרי לא מעט לבטים ועבודה קשה ניתן להשיג את אותה הגברת בשינוי אדרת בגרסה כשרה בישראל ובעולם. 📷
מינאז' התרגשה מאוד מהאירוע למרות שנבצר ממנה להגיע פיזית ומסרה: "אני שמחה ומתרגשת להשיק את ליין המוצרים הכשר בתל אביב. כרגע יש שני מוצרים כשרים בטעמים ענבים ואפרסק ואנו עובדים על טעמים נוספים, בדיוק כמו שיש בארה"ב".
המשקה עצמו משווק בישראל ומיוצר בשלב הזה בשני טעמים בלבד: ענבים ואפרסק. מכיל 5.5 אחוזי אלכוהול ומגיע בבקבוקים קטנים של 187 מ"ל. את המוצרים ניתן לרכוש בחנויות המובחרות ברחבי המדינה.
פסטיבל 'טועמים עולם' הוא המקביל הישראלי לאירועי (KFWE (Kosher Food & Wine Experience המתקיימים מדי שנה בשישה ערים ברחבי העולם (לוס אנג'לס, ניו יורק, פריז, לונדון, תל אביב ומיאמי) ונחשב לאירוע טעימות היין והאוכל הכשר הגדול והיוקרתי בעולם. לא בכדי עברו באירוע בתל אביב כ 2,000 איש שטעמו עשרות יינות חלקם מוכרים וחלקם חדשים. שלומי צור הבעלים: "שמחנו לראות את כמות המבקרים בפסטיבל שהגיעו ליהנות מיינות בינלאומיים המיוצרים על ידי מיטב היקבים באירופה, ניו זילנד ואמריקה. הצלחנו השנה להביא לפסטיבל ייננים ובעלי יקבים מובילים שזהו ביקורם הראשון בישראל. השנה היא שנת שיא במספר היקבים המפתחים ליין יינות ומוצרים כשרים בעולם". 📷
. 📷 אחד הדברים המיוחדים ביינות שמגיעים לישראל הוא נושא הכשרת היקבים הנחשבים והיוקרתיים בעולם, שעברו תהליך הכשר יקר במיוחד ובניהם Château Leoville Poyeferre, Château Giscours Margaux, Château Malartic-Lagravière,Barons E & B De Rothschild. וכמובן המותג Myx של מינאז'.
מבחינה מספרית הרי שגם כאן ישנו גידול עצום של משתתפים והשנה הגיעו כ- 40 יקבים בינלאומיים מאירופה וארה"ב וניו זילנד הגיעו להציג. מבקרי הפסטיבל נפגשו גם עם הייננים ומנהלי היקבים מצרפת, ספרד, איטליה, פורטוגל, ארגנטינה, ארה"ב וניו זילנד שלחלקם היה זה הביקור הראשון בישראל.
אנה ארונוב ובעלה באירוע של צור עולם של יין. צילום: רפי דלויהאנה ארונוב ובעלה באירוע של צור עולם של יין. צילום: רפי דלויה
אנה ארונוב ובעלה באירוע של צור עולם של יין. צילום: רפי דלויה
(אנה ארונוב ובעלה באירוע של צור עולם של יין. צילום: רפי דלויה)
בגזרה המקומית הישראלית עמק יזרעאל מגידו, שילה סוד רזרב קברנה פרנק, שילה סוד רזרב פטיט סירה ושילה סוד רזרב פטי ורדו השיקו את החדשים שלהם יחד עם עוד 200 סוגים שונים של יינות שמייצגים את ישראל וזוכים מדי שנה במדליות בינלאומיות.
האירוע התקיים באווירה נעימה ומיוחדת עם אנשים שבאו לטעום ולהנות מיין טוב אבל גם מאוכל שהוגש על ידי "יין ובשר" מהרצליה וסקיילין מירושלים. בין 2,000 המבקרים פגשנו את הנשואים הטריים אנה אהרונוב ואייל בן זוגה, מיכל אמדורסקי ובעלה ג'פרי ישי, שף צ'רלי פדידה, יהודיע נזרי, הדוגמן שון בלאיש, קובי מאור, פסלו רוזנברג, עמרי בר נתן, השפים הירושלמים זכאי חוג'ה ואבירם דותן ואחרים.