לאחר חמישה חודשים ארוכים בהם לא התקיימו הצגות ומופעים בתיאטרון החאן בשל משבר הקורונה, תתחדש הפעילות באולם הבית ובחצר התיאטרון.
2 צפייה בגלריה
הקומדיה רוחות עליזות
הקומדיה רוחות עליזות
הקומדיה רוחות עליזות
(צילום: יעל אילן )
ב-23 בפברואר תעלה הקומדיה החדשה "רוחות עליזות" ותתקיים תחת שמירה על כללי "התו הירוק".
הצופים, בעלי דרכון ירוק (מתחסנים ומחלימים בלבד בשלב זה) יידרשו לעטות מסיכה וימלאו 75 אחוז מתפוסת האולם. להצגה החגיגית יגיעו שר התרבות חילי טרופר, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומוזמנים נוספים.
קראו גם:
תיאטרון החאן היה כמעט היחידי שלא ויתר ופעל לאורך כל הקיץ האחרון, כאשר העביר את ההצגות למרחבים פתוחים, וכעת בחר להירתם גם לאתגר הפתיחה הזריזה.
במקביל לפעילות באולם התיאטרון – יתקיימו הצגות גם בחצר החאן, תחת כיפת השמיים.
2 צפייה בגלריה
תיאטרון החאן
תיאטרון החאן
תיאטרון החאן
(צילום: יעל אילן )
"לאחר חמישה חודשים של געגועים לשחקנים ולקהל שלנו, אנחנו שמחים שנמצאה הדרך להשיב את התיאטרון לחיינו", אומרת מנכ"לית תיאטרון החאן, אלישבע מזי"א.
"היה ברור לנו שלמרות האתגר הגדול, אין שום מצב שהחאן לא יפתח את שעריו לקהל כבר בשבוע הבא, לא משנה במה זה כרוך".
המנהל האמנותי של החאן אודי בן משה: "כמו הרגע ההוא אז בקומדיה, לפני עשרים שנה, כשהאור באולם כבר כבה והאור על המסך עוד לא נדלק, ואנחנו ישבנו בחושך וחיכינו בדומיה, כל הציפיות, כל החלומות מרוכזים בנקודה אחת באפלה שממול", כתב חנוך לוין וכאילו תאר בדיוק את הרגשות המציפים אותנו בימים אלה של שוב חוזרים לתאטרון".
הקומדיה "רוחות עליזות" מאת נואל קווארד, ובבימויו של המנהל האמנותי של החאן אודי בן משה, מספרת על צ’ארלס, סופר מצליח ואלמן הנשוי בשנית, המבקש לחקור לעומק את תורת הנסתר עבור רומן חדש שהוא כותב.
לשם כך הוא מזמין אליו הביתה את מאדאם ארקאטי, מדיום מוזרה העורכת סיאנס ומעלה באוב את רוחה של אלווירה, אשתו המנוחה.
הרוח לא שבה מן המתים כדי לשמור על שקט. היא חזרה למען צ’ארלס, ותעשה הכול כדי שישוב ויתאחד אתה, גם אם בשמיים.