חגית משה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"חגית משה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"
חגית משה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"
(חגית משה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי")
יום הבחירות היה עמוס גם עבור סגנית ראש העירייה, חגית משה. נציגת הבית היהודי בעיר התחילה את הבוקר עם הצבעה בקלפי ומיד המשיכה לביקור אצל שר החקלאות, אורי אריאל. משם היא המשיכה למספר פגישות ח"כים מהבית היהודי כמו ניסן סלומינסקי ושולי מועלם. לאחר מכן המשיכה משה לסיבוב קלפיות כאשר היא מצויידת בפעילים מרחבי העיר, יצאה משה לחרוש את בתי הספר בתקווה להשפיע על דפוסי ההצבעה.
בקטמון היא פגשה אזרח שרצה לעזוב את הקלפי לאחר שנודע לו שזמן ההמתנה עולה על 15 דקות. "לא משנה מה תצביע, רק תישאר ותצביע", אמרה באצילות ותרמה את החלק שלה בהעלאת אחוז ההצבעה. לאחר מכן היא הגיעה לביקור פעילים בבית הספר לאמנויות, שם פגשה בקולגה ותיקה - רחל עזריה. השתיים החליפו חיוכים ומחמאות חמות ולבסוף המשיכו לדרכם.
חגית משה ורחל עזריה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"חגית משה ורחל עזריה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"
חגית משה ורחל עזריה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי"
(חגית משה ורחל עזריה. צילום: באדיבות סיעת "הבית היהודי")
יריבה המר של משה, אריה קינג, טען במהלך יום הבחירות לאי סדרים בקלפיות. "מתברר שיש גורמים בירושלים המעוניינים לפגוע ברשימה שלנו", אמר קינג, "הם העלימו אלפי פתקים מהקלפיות. הקרב בשכונות התלהט בין מפלגת ש"ס למאוחדים (מפלגתו של קינג)".
גם דב קלמנוביץ', מספר 3 ברשימה של קינג, לא ישכח את היום הזה. במהלך סיור בקלפיות הוא הבחין במראה לא שגרתי - כלה שהגיעה עם שמלה במיוחד כדי להצביע. הוא ברך אותה בחיים מאושרים והיא בתגובה גמלה לו בברכה לקבלת מספר רב של מנדטים.
דב קלמנוביץ'. צילום: באדיבות המטה 'מאוחדים'דב קלמנוביץ'. צילום: באדיבות המטה 'מאוחדים'
דב קלמנוביץ'. צילום: באדיבות המטה 'מאוחדים'
(דב קלמנוביץ'. צילום: באדיבות המטה 'מאוחדים')