רפי פוירשטיין. צילום: אביגיל עוזירפי פוירשטיין. צילום: אביגיל עוזי
רפי פוירשטיין. צילום: אביגיל עוזי
(רפי פוירשטיין. צילום: אביגיל עוזי)
האם זה מה שיעזור לשר אלקין לנצח בבחירות? הרב רפי פוירשטיין, מבכירי הציונות הדתית ואחד מראשי 'צהר', הודיע היום (ד') על העברת תמיכתו לשר זאב אלקין, זאת לאחר שלפני מספר חודשים הודיע רשמית על תמיכתו במועמד עופר ברקוביץ' ('התעוררות').
"ברצוני להביע תמיכה נמרצת במועמדותך לראשות עיריית ירושלים", הצהיר היום הרב פוירשטיין במכתב רשמי ששלח לשר אלקין, "אני משוכנע כי חריפותך השכלית בשילוב עם כושר הביצוע המוכח שלך, ובמיוחד ניסיונך הפוליטי רב השנים, הינם בסיס מצוין להצלחה באתגרים העומדים בפני ירושלים".
ברקוביץ ואלקין. צילום: רפי קוץ ואלכס קולומויסקיברקוביץ ואלקין. צילום: רפי קוץ ואלכס קולומויסקי
ברקוביץ ואלקין. צילום: רפי קוץ ואלכס קולומויסקי
(ברקוביץ ואלקין. צילום: רפי קוץ ואלכס קולומויסקי)
התמיכה בשר אלקין מגיעה לאחר בחודש אפריל הודיע הרב פוירשטיין על תמיכה במועמד עופר ברקוביץ'. "ירושלים תיבנה אם היא לא תתחלק לשבטים", אמר אז במפגש עם תושבים בירושלים, "לתנועת 'התעוררות' יש את הייחודיות של הביחד, של היכולת לייצר משהו משותף בין דתיים לחילונים. אני מקווה שהבשורה הזאת של 'התעוררות' תמשיך ותדביק עוד רבים מהחברה הירושלמית".
היום כאמור, העביר את תמיכתו לאלקין. "אני משוכנע כי אתה תדע להביא את כל בניה של ירושלים, החילוניים, הציונות הדתית, המסורתיים והחרדים", המשיך הרב במכתבו, "אני קורא לתושבי ירושלים לתמוך במועמדותך על מנת לממש את השאיפות הגדולות הללו".
פוירשטיין מסר בתגובה: "עופר אדם ראוי, אך מתוך הרצון שלי לתמוך במועמד הציוני בעל הסיכויים הגבוהים ביותר, החלטתי לתמוך בזאב אלקין. אני מקווה כי עופר וזאב יחברו יחד כדי שלירושלים יהיה ראש עיר ציוני שידאג לכל מגזריה".