בשבוע הבא תוצג תערוכת 'הרוח שבחומר' באולם התצוגה החדש בכותלי החנות של רשת IDdesign בתלפיות. חלק מהפריטים בסדרות יוצעו למכירה. התערוכה תתקיים בין התאריכים 15 בספטמבר עד 16 באוקטובר 2020 ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
2 צפייה בגלריה
אסתי קסטרו ורחלי שפרשטיין
אסתי קסטרו ורחלי שפרשטיין
אסתי קסטרו ורחלי שפרשטיין
(צילום: מנחם עז)
התערוכה, שנאצרה על ידי אמנית הפיסול הקרמי אסתי קסטרו, הושקה בתחילת הקיץ בחנות הדגל של הרשת ברמת גן, נדדה בחודשי יולי אוגוסט לערים חיפה ונתניה, ומגיעה בשבוע הבא גם לעיר הבירה.
עוד בחדשות:
בתערוכת הקרמיקה הישראלית "הרוח שבחומר" יובאו ביטויים אמנותיים השואבים השראה מהיצירה הקדומה של הכד, אשר מוזכר כבר בסיפורי התנ"ך ושימש בתרבויות קדומות ככלי הנושא יין, קמח ומים חיים. הכד עובר לאורך ההיסטוריה שינויים עיצוביים והפך ברבות השנים לחלק מסמלי התרבויות השונות.
האמנים המציגים בתערוכה: רני גילת, אסתי קסטרו, רחלי שפרשטיין וגיא ג'אנה.
2 צפייה בגלריה
יצירות הקרמיקה של אסתי קסטרו
יצירות הקרמיקה של אסתי קסטרו
יצירות הקרמיקה של אסתי קסטרו
(צילום: איה וינד )
אוצרת התערוכה אסתי קסטרו: "החומר שהוא המרכיב הבסיסי המשותף, עבר ברוב היצירות תהליך התחלתי דומה - מגוש חמר הסב על האובניים או בין הידיים ועד האינטרפרטציה האישית של כל אמן המציג את גישתו, תוך ליטוף וקימוט בצורה וצבע. התערוכה נולדה מתוך רצון לתת במה לאמנות הקרמיקה הייחודית הקיימת ומתפתחת בישראל והיא מאפשרת הצצה אל עולם צבעוני ומרתק של אמנות הקרמיקה העכשווית מזווית ראייתם של האמנים".
עופר איתני, מנכ"ל "כרמל גרופ" ומבעלי הרשת הוסיף: "החלטנו ברשת לאמץ את האמנים המקומיים שלנו. האומנות הישראלית עוברת תקופה לא קלה בעת האחרונה וכולנו מצווים להתגייס ולסייע".