מאז ומעולם פרחים שמשו כביטוי של אהבה. עוד בתקופת יוון העתיקה הורד יוחס לאלת האהבה ונוס, ומאוחר יותר אצל הרומאים לאפרודיטה, סופרים ומחזאים גדולים כמו שייקספיר ורוברט פרוסט ראו בפרחים כסימן לאהבה וגם היום, כשאנחנו רחוקים מהטבע והשדה נראה כי פרחים היא המתנה הנכונה לכל מאורע משמח ובעיקר ביום המשפחה, יום האהבה, ימי נישואין או ימי הולדת.
הכוכבים של יום המשפחה והוולנטיין דיי. פרחי השלום, יח"צהכוכבים של יום המשפחה והוולנטיין דיי. פרחי השלום, יח"צ
הכוכבים של יום המשפחה והוולנטיין דיי. פרחי השלום, יח"צ
(הכוכבים של יום המשפחה והוולנטיין דיי. פרחי השלום, יח"צ)
"הורד האדום הוא הכוכב של יום המשפחה והוולנטיין דיי" אומר אחמד עבדללה, הבעלים של "פרחי השלום" בעין נקובא "אי אפשר לטעות עם ורדים, זה הפרח האהוב על כל אישה והוא מתאים במיוחד כשרוצים להביע אהבה. אם בכל זאת רוצים לגוון, אפשר לבחור בפרחי חורף עונתיים כמו הטוליפים הקאלסים והצבעוניים, נוריות, כלניות או שושנים".
את "פרחי השלום" בעין נקובא, כ 50 מטרים מכביש 1, פתח אחמד ביחד עם אשתו לפני כחמש שנים. כל חייו התעסק אחמד בפרחים "מגיל 14 עבדתי עם אבא שלי בבסטה של פרחים. התאהבתי בתחום ובעיקר בעיצוב של הפרחים ובאפשרויות היצירה של זרים והחלטתי שאני פותח חנות משלי שאוכל לשלב בה פרחים טריים ועונתיים ומגוון של שוקולדים, בלונים ואפילו בשמים שאפשר לשלב בתוך זרי מתנה", מספר אחמד.
זרי פרחים ובלונים. פרחי השלום, יח"צזרי פרחים ובלונים. פרחי השלום, יח"צ
זרי פרחים ובלונים. פרחי השלום, יח"צ
(זרי פרחים ובלונים. פרחי השלום, יח"צ)
את יכולת העיצוב של אחמד ואשתו אפשר לראות כבר בכניסה אל "פרחי השלום". תשכחו מזרים צנועים עטופים בנייר צלופן - מדובר באפשרויות עיצוב שחוצות את גבולות הדימיון, כמו דובי מפוסל מפרחי סול ריחניים, קופסאות שוקולד עטופות בפרחים, בלונים וזרים שנארזים יחדיו ועוד שלל הפתעות שיהפכו את המתנה שלכם למשהו מיוחד.
דובים מפוסלים מפרחים. פרחי השלום, יח"צדובים מפוסלים מפרחים. פרחי השלום, יח"צ
דובים מפוסלים מפרחים. פרחי השלום, יח"צ
(דובים מפוסלים מפרחים. פרחי השלום, יח"צ)
ב"פרחי השלום" תוכלו למצוא עוד כמה רעיונות שישמחו לבבות של אוהבים "עיצוב חדר בבלונים ופרחים זה עוד משהו מיוחד שאנחנו עושים", מספר אחמד, "לא מזמן עיצבתי חדר שלם במלון "גורדוניה" בבלונים לכבוד הצעת נישואין. אנחנו גם עושים עיצובי שוקולד מיוחדים, כמו שלוש קומות של לבבות שוקולד, פסלים משוקולד והלהיט האחרון בתחום זה אותיות משוקולד. אם מישהו רוצה לתת מתנה לבת הזוג שלו או לבן הזוג שלה אפשר לבחור באות גדולה מהשם שעשויה כולה משוקולד".
חדרים מעוצבים בבלונים ופרחים. פרחי השלום, יח"צחדרים מעוצבים בבלונים ופרחים. פרחי השלום, יח"צ
חדרים מעוצבים בבלונים ופרחים. פרחי השלום, יח"צ
(חדרים מעוצבים בבלונים ופרחים. פרחי השלום, יח"צ)
אז נראה שאין גבול לאהבה, להפתעה וגם לטעם – במיוחד כשמדובר בבלוני הליום ענקיים או שוקולדים מפנקים, אבל אם בכל זאת אתם בוחרים בזר פרחים מסורתי, אחמד דואג להביא אל "פרחי השלום" פרחים טריים ישירות מהמגדלים, כך שהמגוון והאיכות הוא רחב והמחירים ללא תחרות.
ואיך אפשר לשמור על הפרחים לאורך זמן?
"מאוד חשוב למקם את הזר בהתאם לסוג הפרח", אומר אחמד, "אם זה ורדים אז הם יכולים להיות גם באזור מוצל וגם ליד השמש. עם טוליפים מומלץ להיזהר מחום ישיר ובטח שלא לשים אותם ליד החימום בבית, כי הם אוהבים קור. הכי חשוב זה להקפיד על מים נקיים וצלולים. כל מי שקונה אצלי זר בחנות מקבל שקית עם תערובת מיוחדת שיש לשים בתוך האגרטל על מנת לאפשר לפרחים להיפתח באופן מלא ולשמור על היופי שלהם לאורך זמן".
עיצוב זרי כלה ופרחים לאירועים. פרחי השלום, יח"צעיצוב זרי כלה ופרחים לאירועים. פרחי השלום, יח"צ
עיצוב זרי כלה ופרחים לאירועים. פרחי השלום, יח"צ
(עיצוב זרי כלה ופרחים לאירועים. פרחי השלום, יח"צ)
פרחי השלום – הדקלים 7, עין נקובא. פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 9:00-20:30. טלפון: 02-6253232, 050-6398710. לעמוד הפייסבוק.