בזמן שלא מעט שחקנים זרים מסרבים להגיע לישראל וחלק מהם נסו על נפשם למולדת בעקבות המלחמה (עניין שאפשר להבין), דון סדריק, הקשר הצעיר של הפועל מחוף השנהב, לא זז מישראל. "כשהכל התחיל", הוא מספר, "בדקתי את האפשרות לצאת מהארץ. הסוכן שלי הבהיר לי ששדה התעופה היה סגור באותו זמן, ואחרי שיחות עם אנשים מהמועדון הבנתי שלמרות שהסיטואציה קשה, הדברים קורים רחוק מירושלים ומתרכזים בדרום ובצפון. המשפחה שלי מאוד דאגה וניסתה לבדוק מתי ואם אני חוזר הביתה, אבל הבהרתי להם שהמועדון דואג לכל דבר, שאני עטוף בדאגה ובאנשים ששומרים עליי, והם קצת נרגעו, למרות שקשה להגיד שהם הפסיקו מטבע הדברים לדאוג לגמרי".
1 צפייה בגלריה
 דון סדריק. איתנו לאורך כל הדרך
 דון סדריק. איתנו לאורך כל הדרך
דון סדריק. איתנו לאורך כל הדרך
(צילום: אייל עמר-הפועל ירושלים)
רק בן 19. במציאות הנוכחית ישראלים בגילו נמצאים בחזית ונלחמים על הבית. מצד אחד, סדריק, ילד מופנם ומבוייש שלא מכביר במילים. מצד שני, נדמה שהחיבור שלו להפועל הוא הרבה מעבר לזה שבין מעסיק למועסק. ככה זה כשמביאים זר שמשחק בקבוצת הנוער והוא גדל יחד עם המועדון. ככה זה כשמקפידים להפוך אותו בשגרת היומיום לאחד משלנו.
במהלך 40 הימים האחרונים בהפועל מקפידים לקיים המון פעילויות קהילתיות, אם זה ביקורים קבועים בבתי מלון שבהם שוהים מפונים, אם זה חוג כדורגל שמנהיג המועדון וליווי צמוד של לא מעט ילדים ומבוגרים שנותרו בלי קורת גג, לעיתים גם איבדו בני משפחה בטבח הנוראי ב־7 באוקטובר. "הגענו לבקר ואירחנו הרבה ילדים שעברו חוויה מאוד קשה, וזה מרגש אותי מאוד לדעת שהייתי חלק ממשהו כל כך משמעותי. לראות את הילדים האלה מאושרים לכמה רגעים שווה כל דבר אחר בעולם, ואני שמח שיכולנו להיות אלה שמנחמים אותם ומילאנו תפקיד חשוב".

קראו גם:

סדריק היה בין אלה שחיכה בקוצר רוח שיתחדשו האימונים והוא כבר לא יכול לחכות שתתחדש הליגה. "היה קשה מאוד להעביר כמה ימים בלי אימונים ובלי מסגרת, ועכשיו אני והחברים שלי כבר מחכים שתתחדש הליגה כי זה הדבר שאנחנו הכי אוהבים לעשות. אני יודע שלהרבה אנשים אין מצב רוח לכדורגל, אבל אני מקווה שהחזרה לשגרה לפחות במסגרת הזו של משחקי כדורגל תחרותיים תעשה טוב לאנשים ותחזיר את כולנו קצת למסלול".
תרגום השיחה עם סדריק - מאיה פרנקפורטר.
2. פרט לסדריק, שנמצא כאן כאמור כל הזמן, גם שאר הזרים של הפועל אמורים לנחות בארץ עד סוף השבוע. אדליי אדבאיו, קפיטה, באצ'ו ויאו הודיעו שהם בדרכם לישראל, בעוד יולה דאון עדיין מנהל דיאלוג עם ראשי המועדון ומתלבט אם לחזור לישראל. אם דאון יחליט להישאר בהולנד זה יגרום לבעיה מקצועית לא קטנה עבור זיו אריה, שכן אין לו, פרט לבן אז'ובל, שום חלוץ טבעי בסגל. להפועל יהיה יתרון יחסי על שאר קבוצות הליגה משום שהמשחק הקרוב שלה מול מכבי ת"א נדחה בגלל השתתפות הצהובים באירופה, כך שהאדומים יחזרו לליגה רק במשחק הדרבי מול בית"ר (טרם נקבע מועד, המשחק יתקיים או ב־2 או ב־3 או ב־4 בדצמבר).
3. הפועל קיימה מאז השבוע שעבר שני משחקי אימון. היא הובסה על ידי מכבי נתניה בשישי שעבר 4:1. את השער להפועל הבקיע איתי זדה, שעושה רושם שהוא נמצא בכושר טוב ואולי החזרה מפגרת המלחמה והחוסרים ישכנעו את זיו אריה לתת לו סוף סוף צ'אנס אמיתי. שלשום פגשה הפועל את הפועל פתח תקווה וגברה עליה 1:2. את השערים להפועל כבשו מתן חוזז ואופק ביטון, כל אחד מהם בבעיטה מהנקודה הלבנה.