הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז ירושלים, בראשות שירה תלמי-באבאי, החליטה היום (שני) להפקיד את התוכנית לקירוי בגין בירושלים. המשמעות — העבודות עשויות להתחיל כבר בתוך מספר חודשים.
4 צפייה בגלריה
כך ייראה הקירוי מעל כביש בגין
כך ייראה הקירוי מעל כביש בגין
כך זה יראה
(הדמיה: דגן פתרונות ויזואליים ולמשרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים)
התוכנית כוללת כ-2,000 יחידות דיור, 250 יחידות דיור מוגן, כ-300 חדרי מלון, כ-15,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-10,500 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-75,000 מ"ר עבור שטחי ציבור וכ-70 דונם של שטחים פתוחים.
4 צפייה בגלריה
כך זה יראה
כך זה יראה
כך זה יראה
(הדמיה: דגן פתרונות ויזואליים מתקדמים)
מדובר במתחם בשטח של כ-215 דונם, בתחום שדרות מנחם בגין, אשר התכנית מציעה בו קירוי מלא לאורך של כ-1,700 מ', בין מחלף בייט לגשר וולפסון, ויצירת רובע עירוני חדש. התוכנית יוצרת חיבור פיסי בין שכונת בית הכרם לקמפוס גבעת רם, המנותקים כיום על ידי כביש מנחם בגין.

4 צפייה בגלריה
תוכנית הקירוי
תוכנית הקירוי
תוכנית הקירוי
(הדמיה: דגן פתרונות ויזואליים מתקדמים)

בהמשך לדיון שנערך בוועדה המחוזית בעניינה של התוכנית שנערך באוקטובר, הוועדה החליטה להגביה את חמשת המגדלים בצפון שטח התוכנית, מגובה של 40 קומות ל-45 קומות.
בנוסף קבעה הוועדה הנחיות להבטחת איכות הסביבה בהתאם להערות המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, על מנת למזער את השפעת עבודות הבניה, ולהבטיח את התרומה המשמעותית של התכנית לסביבתה על ידי קירוי הכביש וקביעת שטחים פתוחים בשטח התכנית וסביבתה.

עוד חדשות נדל״ן:

התוכנית מציעה מערכת דרכים עילית חדשה אשר תשרת את המתחמים החדשים, ותתחבר למערכת הדרכים העירונית. מתכנן מחוז ירושלים במינהל התכנון, אדר' דן קינן: "מדובר בתוכנית אסטרטגית לעיר ירושלים, אשר יוצרת קרקע עירונית חדשה "יש מאין" ומהווה "ייבוש ביצות" של ממש״.
4 צפייה בגלריה
כך זה יראה
כך זה יראה
כך זה יראה
(הדמיות לקירוי בגין. צילום: דגן פתרונות ויזואליים מתקדמים)
״התוכנית מציעה פתרון אדריכלי יצירתי של קירוי הכביש וצפויה להשתלב בתנופת הפיתוח הצפויה לאזור הכניסה לעיר, להוסיף אלפי יחידות דיור לצד שימושים מעורבים אחרים, ולהוות גשר בין חלקי עיר המנותקים כיום זה מזה. כמו כן לתוכנית השפעה סביבתית חיובית בכך שהיא עתידה להפחית באופן דרמטי את ההשפעה השלילית של זיהום אוויר ורעש בגין הכביש הפתוח כיום". התוכנית הינה ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, ונערכה על ידי משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים.