דרור אטרי השיג את מבוקשו. בשבוע שעבר הכריז בית המשפט המחוזי בלוד מרכז על נשיא לשכת המסחר לשעבר בירושלים פושט רגל. בכך מקבל אטרי הגנה מפני נושיו, שלהם הוא חייב יותר משישה מיליוני שקלים. אטרי הודיע על סיום תפקידו כנשיא לשכת המסחר בשל הכרזתו כפושט רגל והוא לא ישתתף בבחירות לנשיא לקדנציה נוספת. למרות החובות וההליך המשפטי שהתנהל נגדו, נושיו של אטרי ביקרו בבית המשפט את הפסיקה וההסדר להם זכה.
1 צפייה בגלריה
אטרי. "מתנהל ברמת חיים גבוהה"
אטרי. "מתנהל ברמת חיים גבוהה"
אטרי. "מתנהל ברמת חיים גבוהה"
(צילום: שלומי כהן)

חובות ב־6 מיליון

בדו"ח מטעם הנאמן, עו"ד אמיר סטמרי שהוגש לבית המשפט המחוזי, מתוארים שלבי הסתבכותם של בני הזוג אטרי. "לפי גרסת החייבים, שבאה לידי ביטוי בחקירתם ובתצהיר ההסתבכות שצורף לבקשה, החייב הקים עסק בתחום הניקיון באמצע שנות ה־90, בשל קשיי תזרים מחברות שסיפק להן עובדים נאלץ לקחת הלוואות שיצרו פערים בין ההכנסות להוצאות. החייב הצהיר על חובות בסכום של 3,836,521 ל־20 נושים והחייבת על חובות בסכום של 2,359,743 ל־21 נושים.
עוד נכתב בדו"ח כי "החייבים אינם מגישים דו"חות מסודרים כנדרש ואינם מצרפים אסמכתאות כנדרש". עם זאת צוין כי בני הזוג אטרי הציעו להעמיד סכום בקופת הכונס הרשמי על סך של 400 אלף שקל.
"אני מתנגד באופן נחרץ להצעה ולא קיבלתי עד עתה כל חומר של תוכנית פירעון או הסכם", טען עו"ד אלי פישמן, שמייצג את אחד הנושים, "אנו סבורים כי המנהל המיוחד טועה. החייב שלפנינו לא ראוי לעבור את מפתן הסטטוס של פושט רגל. החייב השתלט על תאגיד בטריק חוקי או לא, אבל הוא עושה בתאגיד כבתוך שלו. פניתי לרשם העמותות שאמר שאין שם אישור ניהול תקין. הוא מתנהל בטיסות VIP במלונות הכי יקרים ברחבי תבל".
עורך דינו של נושה נוסף ציין במהלך הדיון כי מעיון במסמכים הוא למד כי הזוג אטרי "מתנהל ברמת חיים גבוהה. הוא נשיא לשכת המסחר, ובשנתיים האחרונות היה שלוש פעמים בחו"ל. הרושם שרב הנסתר על הגלוי".
המנהל המיוחד התייחס לטענות ואמר כי "אנחנו כמנהלים מיוחדים מאוד מוגבלים ביכולתנו לבצע חקירה של ממש. אני לא מיומן לעשות בדיקה ולבדוק את העמותה ולדעת איך לשכת המסחר מתפקדת ומה זכויות החתימה שם. מה שכן ידוע לי, שלשכת המסחר לא שייכת לו אלא הוא משמש כיושב ראש. נכון שהוא היה בחו"ל פעמיים וזה לא מכספו אלא מכספי לשכת המסחר. ייתכן שזה נשמע צורם, אבל זה שאדם ממלא תפקידו כראוי לא הופך אותו לאחד שמרמה את המערכת. אני מניח שאם מישהו יעשה בדיקה ויגלו שהחייב עשה דברים איומים זה יבוא לפתחו של בית המשפט ואפשר יהיה לבטל את ההליך, אבל זה לא המצב".
נפילתו הכלכלית של אטרי החלה ב־2016, אז הגיש בקשה למתן צו כינוס ולהכרזתו כפושט רגל. בבקשה שהוגשה בזמנו לבית המשפט המחוזי, ציין אטרי כי נפתחו נגדו 23‬ תיקי הוצאה לפועל, שמגיעים לחובות בסך של כמעט ארבעה מיליוני שקלים. אלו הצטברו לאחר שעסק שהקים בתחום הניקיון קרס כלכלית. "לצערי אני נמצא כיום על סף ייאוש מההתנהלות מול ההוצאה לפועל וכן קורס תחת נטל הפרנסה", כתב אז אטרי לבית המשפט, ואכן בסוף שנת 2016 ניתן לו צו כינוס שמגן עליו מהחובות אליהם נקלע. עם זאת, במסגרת הצו הוטלו עליו מספר הגבלות לרבות איסור יציאה מהארץ.