עוד חמישה מגדלים נוספים בירושלים: פרויקט התחדשות עירונית "קרסו Botanic" ברחוב קולומביה שכונת קרית מנחם יוצא לדרך. הפרויקט כולל הריסה של שני מבני מגורים ישנים הכוללים כ- 100 יחידות דיור ומרכז מסחרי אחד. במקומם, יוקמו 5 מבנים בהם מתוכננות כ- 454 יחידות דיור חדשות ואשכול גנים.
2 צפייה בגלריה
פרויקט קרסו בירושלים
פרויקט קרסו בירושלים
פרויקט קרסו בירושלים
(הדמיה: 3DVISION)
מתחם הפרויקט משתרע על פני שטח של כ- 8.5 דונם, במסגרתו ייהרסו 2 מבני מגורים ישנים בהם כ-100 יחידות דיור ומרכז מסחרי אחד. במקומם, יבנו 5 מבנים חדשים, אשר יכללו כ- 454 יחידות דיור חדשות וכן חניון תת קרקעי בן 3 ו- 5 קומות. תקופת הביצוע מוערכת בכ-61 חודשים וצפויה להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2024.
אדריכל הפרויקט הוא ביטמן בן צור אדריכלים, כאשר ניהול הפרויקט יתבצע ע"י אחים מרגולין הנדסה ויעוץ ירושלים בע"מ- חגי מנשה ויוסי שוורץ.

קראו גם:

שכונת קריית מנחם, הממוקמת בדרום-מערב ירושלים, נחשבת לאחת השכונות המרכזיות שנבנו בשנות ה-60 של המאה הקודמת עבור עולים שהגיעו לעיר. בימים אלה, השכונה משנה את פניה והולכת לכיוון של התחדשות עירונית, כ-60 שנים לאחר הקמתה, בזכות שורה של פרויקטים שמקודמים בימים אלו.

2 צפייה בגלריה
פרויקט קרסו בירושלים
פרויקט קרסו בירושלים
פרויקט קרסו בירושלים
(הדמיה: 3DVISION)

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה: "הפרויקט הנמצא בשכונת קריית מנחם, מהווה חלק מתנופת הפיתוח המואצת שהעיר ירושלים חווה במהלך השנים האחרונות, הבאה לידי ביטוי בשלל פרויקטים של התחדשות עירונית, תעסוקה ומסחר.
"במהלך החודשים האחרונים, הקבוצה זכתה במכרז לביצוע עבודות ההקמה של המקטע התת-קרקעי בפרויקט 'הקו הכחול' של הרכבת הקלה בירושלים. כמו כן, אנו ממשיכים לקדם את פרויקט הקו הירוק של הרכבת הקלה, שיהווה אחד מפרויקטי הדגל של אלקטרה בשנים הקרובות".