אמנה נחתמה לאחרונה בין עיריית ירושלים לבין קרן קיימת לישראל, ההופכת את יער מיר, שנמצא בסמוך לשכונות פסגת זאב ונווה יעקב, ליער קהילתי.
3 צפייה בגלריה
יער מיר בין נווה יעקב ופסגת זאב
יער מיר בין נווה יעקב ופסגת זאב
יער מיר בין נווה יעקב ופסגת זאב
(צילום: אדווה חולי)

האמנה נחתמה במעמד נציגי קק"ל, עיריית ירושלים, נציגי המינהלים הקהילתיים בפסגת זאב ונווה יעקב ונציגי הקהילה הפעילים ביער. מטרת היער הקהילתי, היא לקיים שיתוף פעולה בין כל השותפים לשמירה ולטיפוח היער אל מול איומי הבנייה ולקיים בו קהילה חיה ונושמת.
היער מצטרף לתוכנית הארצית של קק"ל והופך את יער פסגת זאב- נווה יעקב ליער קהילתי. קק"ל מובילה כ- 24 יערות קהילתיים ברחבי הארץ.

3 צפייה בגלריה
יער מיר בנווה יעקב
יער מיר בנווה יעקב
יער מיר בנווה יעקב
(צילום: עמית שאבי)

יער מיר מצטרף ליערות הקהילתיים של קק"ל ויקבל את השם "יער קהילתי פסגת זאב- נווה יעקב". היער, המשתרע על פני כ-1000 דונם כרצועה ירוקה הנושקת לשכונות פסגת זאב ונווה יעקב שבצפון ירושלים, ניטע לראשונה על ידי קק"ל בשנת 1982. הוא ממוקם בין שתי השכונות בערוץ של אחד היובלים העליונים של נחל פרת הזורם לכיוון יריחו ונהר הירדן, ומשרת את תושבי השכונות הסמוכות ומטופח על ידם.

עוד בחדשות:

ביער אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים ובהם גתות, כבשני סיד ומערות קבורה, מדרגות חקלאיות קדומות, אתר הנצחה לצנחנים שלחמו בשורות הבריטים וצנחו באירופה במלחה"ע השנייה, מגוון עצים (מגוון רחב של אקליפטוסים), וכן פרחי בר ובעלי חיים, לרבות אוכלוסיית צבאים גדולה.
3 צפייה בגלריה
יער מיר
יער מיר
יער מיר
(צילום: אדווה חולי)

נעמי אביב רוזן, מנהלת קליטת קהל במרחב מרכז בקק"ל: "אני גאה בשיתוף הפעולה עם עיריית ירושלים והמנהלים הקהילתיים, שהוביל לחתימת אמנה ובכך גם ליער קהילתי נוסף שיתרום לחיבור היער לקהילה, ולסביבה ירוקה. אנו בקק"ל רואים חשיבות רבה בשמירה על היערות וחיבורם לציבור. ביער מיר יש קהילה פעילה, ועם הכלת היער לרשת היערות הקהילתיים , אנו מאמינים כי הפעילות תגדל ותביא תושבים נוספים מהקהילה ליהנות מהיער הקהילתי".
מעיריית ירושלים נמסר: "הקמת יער קהילתי פסגת זאב- נווה יעקב היא בשורה חשובה עבור תושבי השכונות הסמוכות. היער הוא נכס טבע יקר ומהווה מקום נפלא לטיולים, פעילויות קהילתיות וחיבור לטבע. עיריית ירושלים תמשיך לפעול לפיתוח ושימור המרחבים הירוקים בעיר לטובת תושבי העיר והבאים בשעריה".