עצב והרבה נוסטלגיה היו בסוף השבוע שעבר במרכז המסחרי של בית הכרם, כאשר החנות 'צילום עופר' סגרה את שעריה אחרי 41 שנים.
2 צפייה בגלריה
חנות הצילום הוותיקה
חנות הצילום הוותיקה
חנות הצילום הוותיקה
(צילום: פרטי)
הבעלים, עופר סרולוביץ ז"ל, מבכירי הצלמים בירושלים, פתח את המקום ב־1980. לאורך השנים הוא תיעד אירועים מרכזיים בבירה והיה אהוב על הלקוחות הרבים שהגיעו למקום, בעידן שבו כדי לשמר זיכרונות היה צריך לפתח פילם ולהדפיס תמונות.
יהודית סרולוביץ (56) סיפרה השבוע כי חודשיים לאחר שבעלה נפטר ממחלה קשה הסגירה היתה בלתי נמנעת. "41 שנים זו חתיכת חיים", אמרה ל"ידיעות ירושלים". "זה עצוב לסגור מפעל חיים כזה. כשאתה עושה את זה מבחירה, זה אחרת. אבל כשאתה עושה את זה עבור מישהו שאתה יודע שעבורו אלה היו החיים, הקריירה והכל, זה כואב.
2 צפייה בגלריה
עופר ז"ל
עופר ז"ל
עופר ז"ל
(צילום: פרטי)
"הוא אהב את הצילום, את החנות, את האנשים. הוא היה מוסד פה בעיר, ואני חושבת שהוא היה מעין פיסה נוסטלגית של 'ירושלים של פעם'. היו לו לקוחות מכל ירושלים, ובבית הכרם הוא היה אושיית צילום - תיעד לידות של ילדים, בריתות, ואחר כך גם את הבר מצוות, החתונות והבריתות של הנכדים.
"בתקופה מסוימת הוא גם היה צלם הבית בקינג דייוויד, שאליו הגיעו כל שועי עולם. הוא צילם לדוגמה את קונדוליסה רייס, באן קי מון וטוני בלייר בביקור שלהם בישראל. שנים רבות הוא עבד גם עם שרתון פלאזה".
עופר נפטר באפריל האחרון לאחר מחלה ממושכת. בשנים האחרונות הוא כבר לא צילם אירועים ובשל מחלתו התקשה להחזיק את המצלמה. אבל הוא המשיך להפעיל את החנות, ולו רק בשביל הבריאות הנפשית. למרות אהבתו לצילום, הוא מעולם לא ציווה את ילדיו להמשיך אותו, מתוך הבנת המציאות והכרה בכך שהענף, שהיה משגשג מאוד בתקופתו, כבר איבד מיוקרתו. "זה כאב לו. הוא דיבר על זה המון: על כך שענף הצילום נחרב ואנשים כבר לא יודעים להעריך היום תמונה טובה. כל מי שהולך לאירוע מוציא את הפלאפון שלו ומצלם. לא צריך להיות צלם מקצועי בשביל להוציא תמונות יפות, ובטח שלא להשתלם בקורסים מקצועיים לצילום, ובכל זאת, אהבתו לצילום מעולם לא פגה.
"התרגשתי מאוד ביום הסגירה, מהחום שבו עטפו אותי בעלי העסקים האחרים בכיכר ומתשומת הלב שהעניקו לי אנשים שהיו איתו בקשר עשרות שנים. באמת הרגשתי שאנשים אהבו אותו", מסכמת סרולוביץ.
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים