החברה להגנת הטבע שלחה מכתב לוועדה המחוזית ובו היא דורשת לדחות את הדיון המתכונן מחר (ב') על הרחבת שכונת הר חומה.
השטח המתוכנן להרחבת הר חומההשטח המתוכנן להרחבת הר חומה
השטח המתוכנן להרחבת הר חומה
(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)
כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העירייה, משה ליאון, הצהירו לפני חודשים אחדים ולפני הבחירות לכנסת, בהצהרה חגיגית על גבעת טרשים, כי יקדמו תוכניות שהיו קפואות להרחבת שכונת הר חומה והקמת שכונת גבעת המטוס.
הבוקר (א') שלחה החברה להגנת הטבע בקשה לוועדה המחוזית לדחות את הדיון בנושא המתוכנן למחר. זאת לנוכח כך שבמקום המדובר בהר חומה ה' יש ערכי טבע גבוהים ומפרט ביולוגי עשיר ועד להקת של 30 צבאים שיעמוד בסכנת הכחדה לנוכח תוכניות הבנייה. מדובר בהרחבה הכוללת 306 יחידות דיור בבנייה לגובה של עשרה מבנים בני 8 עד 19 קומות.
השטח המתוכנן להרחבת הר חומההשטח המתוכנן להרחבת הר חומה
השטח המתוכנן להרחבת הר חומה
(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)
לטענת נציגת הארגונים הירוקים, לירון דין, החתומה על הבקשה להוריד את הנושא מסדר היום, מדובר בתוכנית שלד בלבד שקידומה ייקח עוד שנים ואין דחיפות לערוך דיון בזום בעת משבר הקורונה כשהציבור הרחב מנוע מלהכיר ולהשתתף בדיון. עוד נטען כי לא נערך סקר סביבה מלא והמידע עליו מסתמכת התוכנית המוצעת חלקי בלבד.
בעקבות הבקשה הוועדה המחוזית הורידה את התוכנית של הר חומה מסדר היום ולא תידון מחר.
מהוועדה המחוזית לתכנון ובניה ירושלים נמסר: "סדר היום של הוועדה נקבע בהתאם למצב המשתנה ולהנחיות משרד הבריאות ובהתאם לאילוצי יומן הוועדה. בסופו של דבר, סדר היום לדיון הקרוב, אינו כולל את התכנית המדוברת וזאת משיקולי יו"ר הוועדה המחוזית אשר אינם נוגעים לפניית החברה להגנת הטבע".