טל נפתלי בן מרדכי נהרג השבוע בתאונת דרכים בעודו רכוב על אופנוע בו נהג חברו הטוב שנפצע קשה ומאושפז בבית החולים. טל היה בן 18 וחצי בלבד והיה אמור להתגייס בשבוע הבא, ב-15 לאוגוסט.
2 צפייה בגלריה
רק בן 18. טל נפתלי בן מרדכי
רק בן 18. טל נפתלי בן מרדכי
רק בן 18. טל נפתלי בן מרדכי
(צילום: באדיבות המשפחה)
"הוא היה אמור להיפגש עם אמא שלו, קבע לקנות איתה ציוד לקראת הגיוס לצבא", מספר אחיו, שובל, "לצערנו בדרך אליה קרתה התאונה הטרגדית. הוא היה מורכב על האופנוע על ידי החבר הכי טוב שלו שנמצא כרגע במצב קשה בבית החולים. הם היו מחוברים. החבר אפילו היה אמור להתגייס יומיים אחריו. טל היה מיוחד, אהוב, עשה המון טוב ופעילויות חסד. הוא היה מאוד פעיל ביישוב אדם בו אנו מתגוררים. היה מאוד מקובל. הוא היה מתקלט במסיבות, מאוד אהב מוזיקה וכמובן רצה להתפתח גם בתחום הזה. אני בטוח שהוא היה יכול להגיע להישגים בכל תחום. אנחנו כואבים ושבורים הוא היה הילד הכי מיוחד, הכי מדהים, עם הלב הכי רחב שאני מכיר. לצערי גם החברה הטוב שלו נפצע קשה והוא מאושפז כעת בבית החולים. אנחנו מאחלים לו רפואה שלמה".
2 צפייה בגלריה
רק בן 18. טל נפתלי בן מרדכי
רק בן 18. טל נפתלי בן מרדכי
טל נפתלי בן מרדכי
(צילום: באדיבות המשפחה)
שובל עובד במד"א ואת ההודעה על התאונה קיבל במקביל גם מאמא שלו וגם מהעדכונים של הצוותים בשטח. "המעטפת של מד"א סייעה לי ולאחי הקטן שגם הוא מתנדב במד"א להגיע לבית החולים. היה קצת בלבול בהתחלה כך שלא קישרנו בין ההודעה על התאונה לבין ההודעה מבית החולים. הכתבה הראשונה שיצאה הודיעה על שני בני 25 בתאונת אופנוע בירושלים, משם זה התגלגל עד שהבנו שזו אותה תאונה. ההורים שלי קיבלו במקביל את ההודעה על התאונה והם נסעו לבית החולים. לאחר שהעובדת הסוציאלית של בית החולים הודיעה לאמא שלי, היא מיד התקשרה אלי ועדכנה אותי. את ההודעה על הפטירה ההורים קיבלו בבית החולים, ואני בחרתי להתעדכן בלייב מול הצוותים שלנו בשטח".
עוד בחדשות:
התאונה הקטלנית התרחשה ביום רביעי השבוע, ברחוב דרך קוליץ בקרית מנחם. חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד״א יובל בר אור סיפר: ״כשהגענו למקום ראינו את שני רוכבי האופנוע כשהם שוכבים בצד הכביש, ביצענו בדיקות רפואיות והתחלנו מיד בפעולות החייאה בפצוע מחוסר הכרה עם חבלה רב מערכתית והענקנו טיפול רפואי שכלל קיבועים וחבישות לפצוע נוסף שהיה בהכרה ועם חבלת ראש קשה. העברנו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי". בבית החולים נפטר טל מפצעיו. יהי זכרו ברוך.
על פי נתוני עמותת 'אור ירוק', בירושלים נפגעו 335 צעירים (15-24) בתאונות דרכים בשנת 2021, מהם שמונה נהרגו ו-36 נפצעו קשה. בעשור החולף (2012-2021) נפגעו בירושלים 3,561 צעירים, מהם 32 נהרגו.