מדרחוב הגאווה שהיה אמור להתקיים היום (שישי) ברחוב עזה בוטל ברגע האחרון, וחברי הקהילה הגאה מבקרים את העירייה על החלטה זו.
המדרחוב אורגן על ידי פעילי הקהילה הגאה בעיר, ובליווי הבית הפתוח, כחלק מאירועי הגאווה בעיר.
2 צפייה בגלריה
מדרחוב הגאווה בוטל
מדרחוב הגאווה בוטל
מדרחוב הגאווה בוטל
(צילום: shutterstock)
האירועים תוכננו על גבי המדרחוב שתכננה העירייה ברחוב עזה מחר, כחלק מפרויקט המדרחובים הפועל בעיר בשבועות האחרונים.
אלא שרק אתמול בשעות הצהריים, הודיעה העירייה על ביטול המדרחוב. אלא שמארגני האירוע מציינים כי המדרחוב הגאה הינו היחיד שבוטל. כך למשל, ההחלטה על ביטולו התקבלה בשעות הצהריים ביום חמישי, כאשר בערב יום חמישי התקיים מדרחוב ברחוב עמק רפאים.
ההודעה על ביטול האירוע הגאה נתקל בכעס מצד חברי וחברות הקהילה הגאה בעיר. "אני לא מקבל את טענת העירייה שהאירוע בוטל על רקע הקורונה" סיפר יונתן וולפר, ממארגני האירוע, "היינו נכונים לדאוג לסדרנים באירוע ולדאוג לשמירת ההנחיות - אבל לא היה לנו עם מי לדבר".
"אני מאמין שביטול האירוע קורה בגלל האופי שלו" אמר עידו צנגן, ממארגני האירוע. "שאר המדרחובים מתקיימים. אפשר היה למצוא פתרונות אחרים. לאור מדיניות העירייה בשבועות האחרונים, אנחנו לא מתפלאים".
כזכור, רק ביום רביעי הודיעה העירייה באופן חד צדדי על דחייה משמעותית בזמן תליית דגלי הגאווה בעיר, לה היא מחויבת. היום, מתכננים חברי הקהילה למחות במקום.
2 צפייה בגלריה
מחאת התושבים ברחוב עזה
מחאת התושבים ברחוב עזה
מחאת הפעילים ברחוב עזה
(צילום: ענת יורובסקי)
"הביטול נעשה רק ברחוב עזה של כלל פרויקט המדרחובים", נכתב בעמוד האירוע בפייסבוק. "במקרה לגמרי, מחר מתקיים המדרחוב הגאה, ומי היה מאמין? הקהילה גאה מצליחה להוציא יותר אנשים למדרחוב מאשר עיריית ירושלים, שנכשלת כבר מספר שבועות עם הפרויקט. רצינו לעשות טוב - להיפגש, להנות, לתמוך בעסקים קטנים... אבל למישהו שם למעלה זה כאב. הוא לא קיים איתנו שום שיח רציני".
אלון שחר, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים: "רוח רעה שורה על ירושלים בימים האחרונים, רוח של השתקה, רוח של מחיקה ורוח של העלמה. מנסים להעלים מהרחובות את המגוון האנושי היפה של ירושלים ובכלל זה את קהילות הלהט''ב, את השלטים שתומכים בנו ואת הנוכחות שלנו בעיר. פחות דגלים, פחות קיום אנושי. יש גורמים שרוצים שפחות נהיה בעיר. אבל יש בקהילה שלנו כוחות אדירים, כוחות שלא ישתקו ולא יכופפו ראש, כוחות שימשיכו להפיץ אור ואהבה. בואו לתמוך בירושלים סובלנית מחר ברחוב עזה וביום ראשון ב-19:30 בגן העצמאות".
תגובת העירייה: "לבקשת המשטרה היום, שישי, רחוב עזה יהיה פתוח לתנועה סדירה בכל שעות היום. עיריית ירושלים ממשיכה לתמוך באמני הרחוב ועל כן הופעותיהם המתוכננות יתקיימו כמתוכנן וללא שינוי".
פורסם לראשונה: 11:38, 26.06.20