המועצה המקומית מבשרת ציון ועיריית תל אביב יפו הודיעו כי החל מיום שישי הקרוב ה-2 ביוני 2023 יחל לפעול בסופי שבוע קו תחבורה ציבורית חדש שיחבר בין הערים והנסיעה בו תהיה חינם. הקווים יפעלו בימים שישי ושבת מדי שבוע.
6 צפייה בגלריה
"נעים בסופ"ש"
"נעים בסופ"ש"
"נעים בסופ"ש"
(צילום: דוברות עיריית תל אביב)

הקו החדש, 715 יפעל בימי שישי החל בשעה 19:00 ועד השעה 3:00 לפנות בוקר, ובימי שבת החל ב- 11:00 בבוקר ועד השעה 18:00. הוא יחל את פעילותו בתחנת מעוז ציון במבשרת ציון, יעבור בקניון הראל ושדרות הראל במועצה, ימשיך במחלף חמד ובמחלף שורש ויסיים בתחנות בתל אביב-יפו: שד' רוטשילד, רחוב דיזנגוף, חופי הים ונמל תל אביב. הקו יפעל במסלול מעגלי ויחזיר את הנוסעים בחזרה למבשרת.

6 צפייה בגלריה
תל אביב
תל אביב
תל אביב
(צילום: shutterstock)

מערך ההסעות המטרופוליני "נעים בסופ"ש" החל לפעול לראשונה בסוף 2019, ומאז פועל בהצלחה רבה ומשרת יותר מ-30 אלף נוסעות ונוסעים בכל סוף שבוע. המערך כולל 13 קווים ויותר מ-500 תחנות, והוא מאפשר נסיעה אל מרכז הערים ובין השכונות השונות בשעות שבהן תחבורה ציבורית סדירה אינה פעילה, תוך התחשבות באזורים שבהם מתגוררים שומרי שבת.
6 צפייה בגלריה
"נעים בסופ"ש"
"נעים בסופ"ש"
"נעים בסופ"ש"
(צילום: דוברות עיריית תל אביב)

כמו כן, המיזם מאפשר לתושבים להתנייד ללא תלות ברכב הפרטי. השירות כולל נגישות לאנשים עם מוגבלויות, שיכולים בתיאום מראש לקבל שירות נסיעה מונגש. כמו כן, מלבד התועלת הבטיחותית, שכן מערך ההסעות החינמי בסופי השבוע מאפשר לבליינים לצאת ולבלות ללא הצורך בנהיגה, הוא מהווה גם פתרון להתמודדות עם עומסי התנועה הכבדים להם אנו עדים לאחרונה בסופי השבוע ובחגים. מבשרת ציון היא הרשות המקומית התשיעית שחוברת למיזם יחד עם גבעתיים, הוד השרון, כפר סבא, מודיעין-מכבים-רעות, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל אביב-יפו.
עוד בחדשות:
ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון אמר כי "פרויקט נעים-בסופ"ש הינו בשורה של ממש עבור תושבות ותושבי מבשרת ציון. הקו החדש, שיפעל החל מסוף השבוע הקרוב, יאפשר לכל אותם תושבות ותושבים המבקשים להגיע לתל אביב-יפו בתחבורה ציבורית – לעשות זאת ללא עלות, בצורה בטוחה ומהירה! לתחבורה ציבורית בכלל ובסופי שבוע בפרט ישנן יתרונות רבים, בהם חיסכון כספי ובטיחות – חזרה של מבלים ממרכז הארץ למבשרת ציון ללא צורך בנהיגה - הפחתה בזיהום האוויר ועוד.אני מבקש להודות לראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי, לסגניתו מיטל להבי, לראש מועצת מטה יהודה ניב ויזל, לראש מועצת אבו גוש סלים ג'אבר ולכל מי שלקח חלק בפרויקט חשוב זה״.
6 צפייה בגלריה
רון חולדאי
רון חולדאי
רון חולדאי
(צילום: ריאן)
ראש עיריית תל אביב-יפו-רון חולדאי הוסיף: "אני מברך את המועצה המקומית מבשרת ציון על הצטרפותה למערך ההיסעים נעים בסופ"ש, דבר שיאפשר לראשונה מתן מענה גם לתושבים ולתושבות מחוץ לגוש דן . מערך התחבורה הזה הוא מקדם כלכלי וחברתי שממלא צורך מהותי של אוכלוסייה גדולה בישראל. אני מקווה שעוד ועוד רשויות יראו את חשיבות הנושא ויחברו אלינו במטרה להעניק חופש תנועה לכל מי שחפץ וחפצה בכך. הזכות לתנועה 365 ימים בשנה היא זכות אזרחית בסיסית וחיונית".

6 צפייה בגלריה
יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון
יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון
יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון
( צילום: שלומי כהן)
סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי ציינה כי ״מערך התחבורה בשבת 'נעים בסופ״ש' ממשיך להתרחב ולצרף לשורותיו עוד ועוד רשויות בישראל, שמבינות שתחבורה בשבת הכרחית ונדרשת עבור ציבור גדול בישראל, שנצור בביתו בכל סופשבוע וחג״, אמרה.
6 צפייה בגלריה
מיטל להבי
מיטל להבי
מיטל להבי
(צילום: יריב כץ)
״המיזם שהחל בגוש דן, חצה כבר בשנתו הראשונה את המעגל הראשון של המטרופולין והוא מוכיח את נחיצותו עבור ציבור גדול בישראל שבשם הסטטוס קוו , שכבר איבד מערכו לפני עשורים, נמנעת ממנו זכות הייסוד לתנועה ולחופש. נמשיך לפעול לצירופן של רשויות נוספות ולהתאים את הרשת לצרכים של שותפותינו מתוך כוונה לאפשר לציבור התניידות חופשית ויעילה גם בימי מנוחה״.
פורסם לראשונה: 13:40, 29.05.23