שתי תושבות מזרח ירושלים חשודות שמסרו דיווח שווא כוזב למוקד המשטרה, במטרה למשוך למקום שוטרים באמתלה בכדי שאחרים יפגעו בהם. בעת שכוחות המשטרה איתרו אותן בשכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים, החלה הפרת סדר שכללה יידוי אבנים, השלכת בקבוקים וירי זיקוקין לעבר הכוחות. שתי החשודות נעצרו לחקירה במשטרה.
2 צפייה בגלריה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
(אילוסטרציה: shutterstock)

אמש (ראשון) התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות חשש לחיי אישה שטענה שהותקפה על ידי בני משפחתה. שוטרי תחנת שלם במחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב, איתרו את המיקום שממנו בוצעה השיחה, הגיעו במהירות למקום ואיתרו את המודיעה וחברתה (19,17 תושבות עיסאוויה).

2 צפייה בגלריה
מזרח ירושלים
מזרח ירושלים
מזרח ירושלים
(צילום: אדווה חולי)

בעת שהשוטרים תחקרו במקום את השתיים שמסרו כי רק התבדחו ואין כל חשש לחייהן, החלה במקום הפרת סדר אלימה שכללה השלכת בקבוקים, ירי זיקוקין ויידוי אבנים לעבר הכוחות שנאלצו להשתמש באמצעים. לא היו נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק.
במשטרה מדווחים כי ״שתי החשודות נעצרו על ידי השוטרים ומחקירת המשטרה עולה כי על פי החשד החשודה בסיוע חברתה, התקשרה למוקד המשטרה והן דיווחו על מצוקה על מנת לגרום לכוחות להגיע למקום המצאותן ולפגוע בהם. חקירתן נמשכת במטרה למצות עמן את הדין״.


במשטרה מדגישים כי ״דיווח שווא כוזב למוקד המשטרה הינו מעשה חמור שהינו עבירה פלילית שדינה מאסר. כוונתן של החשודות לפגוע בשוטרים באמצעות דיווח כוזב על מצוקה וניצול הגעת השוטרים בכדי שאחרים יתקפו אותם, הופך את המקרה לחמור אף יותר. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד כל מי שיסכנו את כוחות המשטרה הפועלים לשמירת שלום הציבור ובטחונו״.