שוטרי תחנת שלם במחוז ירושלים עצרו אמש בודק בטחוני, תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 20 לחייו העובד בבית חולים בעיר, שפירסם ברשת חברתית דברי הסתה לאלימות וטרור ודברי שבח לפיגוע שארע ביום חמישי האחרון, בתאריך 22.2.24, סמוך למעבר א-זעיים, בו נרצח האזרח מתן אלמליח ז"ל ונפצעו נוספים.
1 צפייה בגלריה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
(אילוסטרציה: shutterstock)

ביום שישי, החשוד העלה לרשת חברתית תמונה של רעל"פ, כדורי נשק מתעופפים ודמות חייל צה"ל עם הכיתוב: *"נכה בכם בכל מקום ובכל עת, אין לכם אפשרות אלא לעזוב את ארצנו"* ובקטע נוסף כתב- *"בשעות בוקר זה, אנו מתעוררים לפיגוע שמרפא את הלבבות במזרח ירושלים".
מיד לאחר מכן, החשוד נעצר על ידי שוטרי תחנת שלם והועבר לחקירה. במסגרת פעולות החקירה עלה בנוסף, כי בתחילת החודש, פרסם החשוד ברשתות החברתיות דברי הסתה נוספים על רקע שירי הסתה. מהמשטרה נמסר: ״אנו רואים בחומרה מקרה זה בו איש ביטחון המועסק בבית חולים, ושאמון על בטחונם של באי המקום לכאורה, מפרסם דברי הסתה ושבח לפיגוע רצחני״.


״מאז תחילת המלחמה, משטרת ישראל פועלת לטיפול נחוש ובלתי מתפשר בהסתה לטרור ואלימות במרחבי הרשתות החברתיות וברחוב. במהלך החודשים האחרונים, משטרת ישראל ניטרה פרסומי הסתה במרחבי הרשת. חמ״ל התודעה של מחוז ירושלים מבצע כל העת פעילות ניטור וסיכול גם במרחבי הרשת נגד מסיתים לטרור, אלו הקוראים לפגוע באזרחים ואלו המשבחים פיגועים רצחניים ומעשי אלימות וטרור. בעקבות ניטור פירסומים אלה, נעצרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים עשרות חשודים ונגד רבים מהם כבר הוגשו כתבי אישום. אנו רואים בחומרה רבה הסתה לטרור ולאלימות, ונמשיך לפעול, לחשוף ולטפל גם באותם אלו המסיתים מאחורי המקלדת, בכל זמן ובכל מקום״.