הסיע 42 נוסעים במקום 20: במהלך סוף השבוע, פעלו שוטרי התנועה בירושלים ורשמו 107 דו"חות לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות, בהם נהג הסעות שהסיע למעלה מפי 2 מהמותר — השוטרים נדהמו לגלות בתוך הרכב לא פחות מ-42 ילדים דחוקים במושבים, שעה שברכב מותר להסיע עד 20 בלבד.

1 צפייה בגלריה
תיעוד הילדים בהסעה
תיעוד הילדים בהסעה
תיעוד הילדים בהסעה
(צילום: דוברות המשטרה)

במהלך פעילות האכיפה שנערכה ברחבי העיר ירושלים, נרשמו, בין היתר: 13 דו"חות בגין שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה ו-13 דו"חות בגין עבירות של אי ציות לרמזור אדום, שימוש בדרך שלא כחוק ואי מתן זכות קדימה להולך רגל.
בנוסף, נבדקו על ידי שוטרים המוסמכים לכך, תקינותם של עשרות כלי רכב וב-67 מהם נמצאו ליקויים משמעותיים לרבות ליקויי בטיחות. לדברי המשטרה, ״בפעילות זו, עוכב לבדיקה רכב הסעות למוסדות חינוך. בבדיקתו גילו השוטרים כי על אף שרשאי להסיע בהתאם לרישיון הרכב ומקומות הישיבה- עד 19 נוסעים פרט לנהג, נמצאים בתוך הרכב 42 נוסעים, שמרביתם ילדים. בהתאם בוצעה אכיפה כלפי הנהג שפעל בניגוד לחוק, וסיכן את שלומם ובטיחותם של נוסעיו״.


״משטרת ישראל ממשיכה כל העת את מאבקה המתמשך בקטל בכבישים, תוך פעילות נחושה לאכיפת עבירות בריונות ועבירות תנועה מסכנות חיים. פעילות זאת מתמקדת כנגד נהגים פורעי חוק וכוללת אכיפה גלויה וסמויה נגד נהגים המסכנים במעשיהם את עצמם, את נוסעיהם ואת יתר משתמשי הדרך״, נמסר.