עשרות חרדים קיצוניים הפגינו אמש (רביעי) ברחוב בר אילן, וחיבלו באתר העבודות להקמת הקו הכחול של הרכבת הקלה. המפגינים מוחים מזה שנתיים על הכוונה להעביר את קו הרכבת בשכונות החרדיות. המחאה מאופיינת בהפגנות אלימות במיוחד והנזקים שנגרמו עד כה מוערכים במיליוני שקלים.
המפגינים נגד הרכבת

ההפגנה החלה בסביבות השעה 9 בלילה ומהר מאוד גלשה לעימותים קשים בין המפגינים לשוטרים שניסו לבלום אותם מלהגיע לציוד — ללא הצלחה. המפגינים ניפצו שמשות של טרקטור ופגעו בגדרות שמקיפות את האתר. בעיריית ירושלים התייחסו בעבר להפגנות והבהירו כי הרכבת תעבור בשכונות אף על פי האלימות בה נוקטים המפגינים.
המפגינים נגד הרכבת

פרויקט הקו הכחול, אותו מקדמים עיריית ירושלים ומשרד התחבורה, בשיתוף צוות תכנית אב לתחבורה ירושלים (הממונה על התכנון) וחברת מוריה (הממונה על ביצוע העבודות), יחבר בין שכונת רמות שבצפון ירושלים דרך הר החוצבים, מרכז העיר ושכונת תלפיות לבין שכונת גילה שבדרומה.
1 צפייה בגלריה
הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים
הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים
הקו הכחול בצומת הרחובות יפו וקינג ג׳ורג׳
(הדמיה: תכנית אב לתחבורה ירושלים )

מהמשטרה נמסר: ״אמש נערכה מחאה אלימה ברחוב בר אילן בירושלים, במהלכה נכנסו עשרות מפרי סדר לתוך אתר עבודות הרכבת הקלה, חסמו את הציר לסירוגין, הפרו את הסדר הציבורי ויידו אבנים וחפצים, בין היתר, לעבר כלי העבודה במקום. כוחות המשטרה פעלו להשבת הסדר במקום ובתוך כך, נעצרו עד כה 4 חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה כחוק, אולם לא תאפשר התפרעויות אלימות והפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק"/